כוכב הנופש

חדשות

בשומרון מתריעים: ההיסטוריה היהודית נהרסת

תיעוד: שומרים על הנצח

בשומרון מתריעים: ההיסטוריה היהודית נהרסת

עליית מדרגה בהרס שרידי מלכות ישראל בסבסטיה על ידי הרשות הפלסטינית: הרשות סללה כביש על ממצאים ארכיאולוגים בשומרון העתיקה. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: בזיון והרס ההיסטוריה היהודית, מתחת לאף של מדינת ישראל.

 

אירוע מחריד בשומרון העתיקה. עיריית סבסטיה פרסמה בדף הרשת החברתית שלה כי היא סללה כביש טבעת בתוך שטח שומרון העתיקה. ואכן, על פי עדויות, בשומרון העתיקה, מתקיימים בחודשים האחרונים עבודות תשתית ובנייה על ידי הרשות הפלסטינית תוך הרס כבד לשרידים באתר.

אנשי "שומרים על הנצח" יחד עם סיירי מחלקת הקרקעות במועצה אזורית שומרון וקדומים  איתרו כלים הנדסיים כבדים עובדים באין מפריע, שפרצו וסללו דרך בלב האתר הארכיאולוגי ואתר מלכות ישראל, בתוואי שמשתרע מתוך שטח B וממשיך כ – 400 מטר בשטח C.

במהלך העבודות נהרסה החומה ההרודיאנית  ונפרצו מערות קבורה תקופת בית שני שנשדדו  והושחתו. פעילי הרש"פ השליכו פגרי  חזיר לקברים העתיקים, תוך חילול הקברים, כנראה בניסיון למנוע כניסת ארכיאולוגים ישראלים לבחון את  מימדי ההרס.

ראש מועצת שומרון יוסי דגן פנה באופן בהול לגורמים הרלוונטים והתריע מפני פגיעה בלתי הפיכה באתר ההיסטורי: "נעשה כאן נסיון לנתק לחלוטין את מדינת ישראל והעם היהודי מאחד מאתרי המורשת החשובים והיקרים שלו. שריד יחיד לממלכת ישראל הקדומה. זהו בזיון והרס ההיסטוריה היהודית, מתחת לאף של מדינת ישראל", כל ישראלי וכל אוהב תרבות צריך לדרוש לעצור מייד כל פגיעה באתר. יש להציב במקום מיידית אבטחה צבאית מסביב לשעון, כדי להגן על אתר מורשת עולמי שבצורה ברברית ושיטתית נהרס יום אחר יום עי "הרשות הפלסטינית" הטרוריסטית".

משה גוטמן, יו"ר 'שומרים על הנצח' אמר: אנו מאבדים את שומרון העתיקה. ההרס נמשך מעל לחודש ללא כל תגובה ממשית, ללא מעצר של איש ממחוללי ההרס ברשות ובעיריית סבסטיה.  ועכשיו גם ביזוי וחילול קברים".

גוטמן הוסיף: "על ממשלת ישראל  להגיב מיידית ובחומרה בדיוק כפי שהייתה מגיבה לו  היו עולים  על הגן הלאומי קיסריה.  עם D- 9, או  לו איראן הייתה מוחקת את קבר מרדכי ואסתר.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך