כוכב הנופש

חדשות

גבעות נחלים ופריחה: שביל מגידו נחנך ברמות מנשה

נוף במסלול שביל מגידו צילום איציק בן דב החברה להגנת הטבע

גבעות נחלים ופריחה: שביל מגידו נחנך ברמות מנשה

שביל טיולים חדש וארוך שחולף בין נופים מיוחדים, יערות עבותים, מישורים עם צמחייה נמוכה, נחלים זורמים, תצפיות ואתרים היסטוריים נחנך בידי החברה להגנת הטבע והמועצה האזורית מגידו. המסלול נגיש בתחבורה ציבורית.

 

במרחב המיוחד של רמות מנשה נחנך בשבוע שעבר, "שביל מגידו", שאורכו כ-70 קילומטרים. השביל החדש עובר בנופי טבע ואתרי מורשת בין יישובי רמות מנשה, קיבוצים ומושבים, ובכמה מוקדי עניין מרתקים כמו טחנות קמח בנחל קיני, גבעת יאשיהו (גבעה געשית), חורשות אולמוס ואלוני תבור, מעיין עין ניל"י, נחל שלף, עמק השלום, נחל השופט ונחל גחר, ג'וערה, אנדרטת הקיבוצים ואנדרטת קרב משמר העמק. המטיילים בשביל החדש, גם ייהנו מתצפיות יפות על האזור וסביבתו: תל מגידו, גלבוע, הר תבור וגבעת המורה, כרמל, הר אמיר ועוד.

השביל תוכנן בידי המועצה האזורית מגידו ותושביה בשיתוף עם הוועדה לשבילי ישראל, קרן קיימת לישראל ורשות הטבע והגנים, והוא סומן בצבע לבן-סגול-לבן על ידי צוות סימון השבילים של החברה להגנת הטבע. השביל המעגלי מתחיל ומסתיים בצומת מגידו, מאחורי תחנת האוטובוס – ונגיש במלואו בתחבורה ציבורית.

המרחב, משתרע על פני 197 אלף דונם – שטח כפול מזה של גוש דן. וכולל שטחי מרעה, שטחי חקלאות, יערות נטועים ויערות אלון טבעיים, מגוון של בעלי חיים וצמחייה טבעית נדירה האזור קיבל לפני יותר מעשור, הכרה בינלאומית של ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם (אונסק"ו) כשמורה ביוספרית. שמורה ביוספרית נוספת היא שמורת הכרמל.

איציק חולבסקי, ראש המועצה האזורית מגידו, אמר כי "המועצה, בשילוב כוחות בין מחלקת המרחב הביוספרי בראשות הגר ראובני ומחלקת החינוך בראשות קרין שטרן, מקדמים את הפרויקט היפהפה, שהוא פרויקט קהילתי-חברתי-חינוכי וסביבתי, אשר יוצר חיבורים נפלאים בין היישובים, התושבים, מערכות החינוך וערכי הנוף והמורשת הייחודים במגידו וכל זאת בשותפות עם הקרן הקיימת לישראל, רשות הטבע והגנים והחברה להגנת הטבע וכמובן עם הצועדים הרבים שיגיעו אלינו לשביל באזור היפה בישראל".

הוועדה לשבילי ישראל שליד החברה להגנת הטבע מסמנת כבר עשרות שנים את שבילי הטיולים ברחבי ישראל, כדי לאפשר למטיילים את מלוא החוויה של היכרות עם אוצרות הטבע של הארץ ועם מורשתה תוך שמירה מקסימלית על הטבע ועל בטיחותם של המטיילים.  איציק בן דב, שעומד בראש צוות סימון השבילים, ציין ב"ווינט" כי המטיילים הראשונים שיעברו על השביל ידרכו ויסמנו את תוואי השביל גם ברגליהם – בתקווה שכאשר תכסה הצמחייה האביבית את השטח, תוואי השביל יראה גם ב"פס ההליכה" שייווצר.

"המטיילים לכל אורכו של השביל יכירו את רמות מנשה בהיבטים של טופוגרפיה, גיאולוגיה, מורפולוגיה, נחלים, מעיינות, צומח, חי, תנ"ך, ארכיאולוגיה ומורשת, וגם את יישובי האזור", הסביר בן דב והוסיף: "העובדה שזה אזור יפה ומעניין מובילה לתקווה שהשביל שיסומן ימשוך מטיילים רבים. מובטחת למטיילים בשביל חוויית טיול מעשירה וייחודית". לכבוד חנוכת השביל, השיקה החברה להגנת הטבע מפת טיולים חדשה ומעודכנת לאזור הכרמל"

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך