כוכב הנופש

חדשות

דורבנית שנפלה לבאר ליד בית שמש חולצה במצב סביר

צילום: עמותת למען חיות הבר

דורבנית שנפלה לבאר ליד בית שמש חולצה במצב סביר

דורבנית חולצה מעומק של 5 מטרים על ידי אביהוא שרווד מעמותת "למען חיות הבר". היא הובאה לטיפול במרפאת העמותה ועוברת כעת שיקום. שרווד: "לדורבנית עוד חודשיים של שיקום אצלינו, עד שנשיב אותה לטבע".

 

עמותת "למען חיות הבר" ואביהוא שרווד, מפרסמים כי תושבים ערניים שעברו בשטחים החקלאיים של מסילת ציון על יד בית שמש, זיהו להפתעתם נקבת דורבן שנפלה לבאר בעומק של חמישה מטרים.

שרווד נענה לקריאה ויצא לחלץ את הדורבנית. בתום חילוץ מורכב שארך כמה שעות – הדורבנית חולצה בהצלחה. כבר בזמן החילוץ, שרווד זיהה פציעה קשה בגבה של הדורבנית, ולכן היא הובלה למרפאת העמותה לטיפול לאחר החילוץ.

בבדיקה ראשונית נמצא קרע גדול בגב וקרע בצוואר של הדורבנית. למחרת היא נותחה על ידי ד״ר מיכאל וודווזוב שבעמותה והקרעים נסגרו. מאחר שעורם של הדורבנים עדין מאוד, הפצעים נפתחו שוב והצוות הרפואי החליט על שינוי טיפול. הדורבנית מטופלת בחבישת דבש. חבישה זו מוחלפת כל שלושה ימים על ידי ד״ר יעל חפר.

הדורבן המצוי שנקרא גם דורבן הודי, הוא הוא מין מוגן, המצוי ברוב השטחים הפתוחים בישראל, מהחרמון ועד הרי אילת. לפי רשות הטבע והגנים, מדובר בבעל החיים הגדול בישראל מסדרת המכרסמים. אורך גופו כ-90 ס"מ, אורך זנבו כ-15 ס"מ ומשקלו כ-13 ק"ג. גופו של הדרבן מכוסה קוצים שאורכם עד 50 ס"מ. קוצי הדרבן משמשים לו רק להגנה פסיבית מפני טורפים, והוא אינו מסוגל "לירות" אותם. כשהדרבן חש סכנה הוא מסמר את הקוצים ואלו רוטטים ומשמיעים רעש מאיים.

מדובר בבעל חיים צמחוני הניזון לרוב מפקעות ומשורשים של צמחים. הדורבנים פעילים בלילה ובשעות היום הם מסתתרים במחילות או בסבך צמחייה. הם בעלי חוש ריח מפותח ונעים בשבילים קבועים, תכונה המקלה על גילוי מאורותיהם ועל המקומות שמהם הם נכנסים לשטחים חקלאיים.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך