כוכב הנופש

חדשות

דייגים נעצרו בים אבטח

דייגים נעצרו בים אבטח

שומרים על השמורה: דייגים נעצרו בים אבטח

במסגרת האכיפה בתחומי שמורת הטבע החדשה "ים אבטח" נתפסו בפעילות פיקוח שני דייגים בסירת דייג מקצועית שעסקו בדייג לא חוקי. | ברשתות הדייג נמצאו דגים מוגנים פגועים יוגשו נגדם כתבי אישום.

פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים תפסו במסגרת פעילות פיקוח יזומה השבוע שהחלה בשעות הלילה ונמשכה שעות ארוכות סירת דייג מקצועית עם שני דייגים שעסקו בדייג לא חוקי באמצעות רשת עמידה בשמורת הטבע הימית ים אבטח, המשתרעת מצפון אשקלון ועד חוף ניצנים.

הדייגים נתפסו עם סירתם ורשת הדייג בסיוע צוות שיטור ימי לכיש, כאשר ברשת שנתפסה זוהו גם מספר בטאים מסוג גיטרנים וטריגונים. הרשת נתפסה על ידי היחידה הימית ובכוונת הרשות להגיש כתבי אישום נגד הדייגים בגין דייג אסור בשמורת טבע מוכרזת ופגיעה בערכי טבע מוגנים.

ברשות הטבע והגנים מציינים כי "מאמצי הפיקוח והאכיפה נועדו לשמור על משאב הדגה בים ולמנוע פגיעה בערכי טבע מוגנים ושמורות טבע ימיות. לצערנו חרף פעולות הסברה נרחבות אנו עדיין נתקלים בדייגים שפועלים בניגוד לחוק ופוגעים בטבע של כולם. אנו נמשיך בפעילויות פיקוח ואכיפה נחושות על מנת לצמצם עד כמה שניתן תופעה פסולה זו".

שמורת ים אבטח המוכרזת משתרעת על שטח של 1.3 קמ"ר, באורך של 4.5 ק"מ על קו החוף ובמרחק של כ-300 מטר ממנו מצפון אשקלון ועד חוף ניצנים. באחרונה אושרה הרחבה של השמורה הימית על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום על פי תכנית שהוגשה על ידי רשות הטבע והגנים ונעשתה בהתאמה למסמך המדיניות למרחב הימי של ישראל שהוכן במנהל התכנון.

השמורה החדשה שאושרה משתרעת על שטח של 67 אלף דונם וממוקמת כ-300 מטר מקו החוף ועד למרחק של כ-7 ק"מ ממנו. השמורה מהווה המשך לשתי שמורות טבע ימיות מוכרזות בין קו החוף ועד 300 מטר ממנו, כך שנוצר רצף של שמורות טבע מהחולות ועד לעומק הים. טווח העומקים בשמורה נע מעומק קרקעית של כ-5.5 מטר ועד לעומק קרקעית מרבי של כ-38 מ'.

שמורת 'ים אבטח' היא למעשה "פארק חולות ימי", המשך ישיר של פארק החולות היבשתי "שמורת חולות ניצנים", הנמצא מזרחית לה. בשמורה הימית החולות מכוסים ב"עמודת מים" בה שוחים דגים, צבי-ים ואף להקת דולפינים. כמו כן, ניתן לצפות באזור זה גם בעופות ים ייחודיים. בעוד שהחולות ביבשה מעוצבים על ידי פעולות הרוח, החולות שמתחת למים מעוצבים על ידי הזרמים. זרמי הים והשפעות הגלים, מייצרים בתי גידול משתנים.

צילום: גיא לויאן רשות הטבע והגנים

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פאר החורשות בתל אביב נפתח מחדש, תכנון הפארק כלל הליך שיתוף ציבור עם הקהילות
שביל הקיסר בהרי ירושלים, שחצה את כביש 375, הפך מסוכן עם עלייה בנפח התנועה
פארק החורשות בתל אביב-יפו, עבר שדרוגים משמעותיים שמטרתם להפוך את הביקור במקום לחוויה עוד
עיריית עפולה מקדמת בימים אלה באמצעות החברה הכלכלית פרויקט חדשני נוסף – פארק חבלים
מהפיכת הפארקים וגני המשחקים ממשיכה באילת והפעם עם פארק חדש בלב שכונת השחמון. אחרי
טיול ליד הבית: בריכת חורף ופארק חדש נפתח בשבוע שעבר בעיר חולון. עיריית חולון
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך