כוכב הנופש

חדשות

דייגים נתפסו באזור אסור לדייג בכנרת

דייגים נתפסו באזור אסור לדייג בכנרת

דייגים נתפסו "על חם" באזור האסור לדייג בכינרת

פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים תפסו שתי סירות ו-3 חשודים בדיג לא חוקי בצפון הכנרת | הדייגים תועדו בידי אנשי האכיפה ונקנסו

במסגרת פעילות אכיפה יזומה שנערכה השבוע בידי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים, האמונה על הפיקוח על הדייג מטעם משרד החקלאות ושמירת ערכי הטבע בסביבה הימית והחופית, נתפסו שתי סירות ושלושה חשודים שעסקו על פי החשד בדיג לא חוקי באזור האסור לדייג בצפון הכנרת.

הדייגים, המוכרים לגורמי האכיפה,  עשו זאת תוך פריסת רשת דיג בשטח האסור ועם שתי סירות שאחת מהן ללא רישוי מתאים. הדייגים תועדו על ידי פקחי היחידה תוך כדי מעשה.

ברשות הטבע והגנים מציינים כי על פי תקנת הבטיחה המוכרת לדייגי הכנרת ומתפרסמת מדי שנה לרבות סימון השטח האסור במים על ידי מצופים, ישנו אזור האסור לדיג בעונה זו בשל התרבות דגי האמנון המנצלים את הצמחייה ואזור שפכי הנחלים על מנת להתרבות ולהעמיד דור חדש של צאצאים. הדיג בשטח בעונה זו פוגע קשות בתהליך רביית האמנונים, במאזן האקולוגי בכנרת וכמובן בשלל הדיג של השנים הבאות. בכך הא גם פוגע בציבור הדייגים השומרים על החוק.

בתוך כך בימים אלה נמצאת בעיצומה גם תקופת האיסור על הדיג בים התיכון על שיטותיו השונות, עם סייגים מסוימים בהתאם לתקנות הדיג. זאת במטרה להבטיח תהליך רבייה סדיר ותקין של הדגים בים התיכון בעונת הקינון וההטלה ושמירה על משאב הדגים. השנה תקופת האיסור על הדיג בשל עונת הרבייה חלה מהראשון במאי ועד ה-30 ביוני. בהתאם רשות הטבע והגנים, האמונה מטעם משרד החקלאות על הפיקוח על הדיג יחד עם משרד החקלאות מגבירים את מאמצי ההסברה והפיקוח מול קהילת הדייגים ומשתמשי הים. בתקופה זו מבוצעות פעילויות פיקוח בים, במעגנות ובחנויות הדיג לאורך כל שעות היום ובצוותים מתוגברים.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך