כוכב הנופש

חדשות

דליפה של מפעלי ים המלח לנחל צאלים

רשות שמורות הטבע

דליפה של מפעלי ים המלח לנחל צאלים

דליפה של מפעלי ים המלח לנחל צאלים

חברת כי"ל מדווחת על דליפה נוספת של נפט באזור נחל צאלים. | במקום זוהתה תמותה של צמחייה ובריחה של בעלי חיים. | הדליפה מטופלת בידי צוותים מקצועיים.

אתמול התקבל דיווח מנציג חברת כימיקלים לישראל (icl) על אירוע דליפה. צוות מקצועי מרשות הטבע והגנים הגיע למקום במטרה לבחון את אירוע הדליפה. בשלב זה נראה כי הדליפות גרמו להעמקת ההתחתרות בערוצים ולפגיעה בצומח כתוצאה מהמליחות של הקרקע. אין סכנה בשלב זה לשמורת הטבע.

לאחר סיור במקום נמצאו הממצאים הבאים: הדליפה קיימת לרוחב רוב שטח המניפה, למעט הערוץ הדרומי ביותר. הדליפות הן  מזרחית לתעלת ההזנה בשלב זה. זרימת המים חלשה במקור הדליפה ומתגברת במורד הזרימה מזרחה. באזור הבוצה במזרח יש זרימה חזקה יותר ואף איגום של מי הדליפה.

בשלה זה לא נראה שזרימה זו גורמת לסחיפת קרקע בצורה משמעותית. נראתה תמותה של צמחיה במורד הדליפה, חלקה מוגדרת כערכי טבע מוגנים. כמו כן נצפו עקבות של צבאים, ארנבות, צבוע, שועל ומכרסמים באזור הדליפה.

בנוסף בוצע צילום רחפן, במטרה למפות את קו הופעת המים ולבחון עד כמה מערבה נמצא קו זה והאם כולו נמצא על קו גובה אחיד. דבר היכול להעיד על הצפה לאורך כל המניפה. צילום הרחפן יהווה נקודת בקרה לאורך זמן לבחון האם הדליפה נעה מערבה.

הפעולות הנדרשות  כרגע הן מיפוי המצב הקיים ותכנון מהיר לתיקון הדליפה. כמו כן נדרש להגביר את הניטור הקיים במניפה. המשרד להגנת הסביבה עומד בקשר עם רשות הטבע והגנים ועם היחידה הסביבתית האזורית, וכן עוקב אחר פעולות כי"ל, במטרה לבחון את האופן המהיר ביותר להפסקת הדליפה ולמזעור הפגיעה באזור רגיש זה.

במסגרת תוכניות עבר הוקם מערך שאיבה והובלת תמיסת מי ים המלח מאתר השאיבה P9 למערך התעלה הקיים מדרום. לצורך כך הוחלט, לאחר דיונים רבים בות"ל, שהתעלה המובילה את תמיסת ים המלח, תעבור דרך מניפת הסחף של נחל צאלים. רשות הטבע והגנים ליוותה את פרויקט ההקמה ואף דרשה להקים מערך ניטור לבחון שלושה גורמים שעלולים לפגוע במערכת האקולוגית של מניפת נחל צאלים: חסימת תנועת מי השיטפונות באופק החלוקים של הנחל. דליפה של מי ים המלח מהתעלה לתוך המניפה ופיזור מי השיטפונות בערוצי מניפת הסחף. לצורך כך הוקם צוות ניטור.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עיריית עכו פרסמה מכרז לביצוע עבודות להקמת פארק בנחל הנעמן. מדובר בנחל איתן הנשפך
נפתח קטע חדש בירדן לציבור. המקטע בן חצי קילומטר הינו חלק מפרויקט רחב לפיתוח
פארק החבלים ברחוב אלי כהן במודיעין משנה את פניו. השבוע החלה העירייה בעבודות לשדרוג
פארק מיוחד הוקם ברחוב ברנע באשקלון עם מתקני כושר ואימון מתקדמים, מתקני שעשועים, אטרקציות
בעיצומו של 'בין הזמנים': משרד הבריאות והמשרד להגנת הסביבה מדווחים על תוצאות חריגות בדיגום
חברת מקורות מקדמת בנייה של גדר שתקיף כל שטח סכר אגם בית זית, שתקופה
המומלצים שלנו
צימר מאובזר ומפואר בניחוח חדיש לזוגות בבית שמש. הצימר ממוקם אל מול פארק מרהיב ומאובזר בכל מה שנדרש לנופש זוגי מהנה.
בית שמש
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
וילה היפי האוס במצפה רימון היא הבשורה הגדולה בתחום הנופש. הווילה הבנויה בשני מפלסים משתרעת על שטח ענק עם אהלים הנסגרים הרמטית מסביב. המתחם כולל 5 חדרים ושני אוהלים ומתאים ל-40 נופשים. במתחם אולם אירועים שניתן לשכור בנפרד ומתחם קמפינג נוסף.
מצפה רמון
40 מיטות
4 חדרים
החל מ- 5000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
שיר השירים הוא צימר מיוחד לזוגות בגוש טלמונים. הצימר ביישוב נריה מוקף בגינה במרחב של 50 מטרים הכולל מערכת ישיבה ועוד.
נריה
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 380 ש"ח
בשכונת בית וגן הירושלמית נמצאות סוויטות אירוח בירושלים, שני סוויטות נפרדות לאירוח זוגות. כל סוויטה מתאימה לזוג אחד.
ירושלים
4 מיטות
2 חדרים
החל מ- 350 ש"ח
בוטיק החושן היא סוויטה מפנקת לזוגות בהר שמואל, מיקום אטרקטיבי בקרבת קבר שמואל הנביא ומרחק נסיעה קצר מכל מה שנצרך.
ירושלים
2 מיטות
1 חדרים
החל מ- 650 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך