כוכב הנופש

חדשות

חוף שקמים כנרת

חוף שקמים בכנרת

החמרת ענישה לרוחצים בניגוד לתקנות

החמרת ענישה לרוחצים בניגוד לתקנות. ‏ועדת החוקה אישרה: קנס של 730 ₪ יוטל על רחצה בכנרת שלא בשעות הרחצה או במקום רחצה מוכרז ללא מציל או כשמונף דגל שחור. | קנס בסכום זה יוטל גם על השארת פסולת או כל חפץ העלול לגרום ללכלוך או נזק וכן על אי ציות להודעת אזהרה של מציל או פקח למניעת סכנה לעצמו או לאחר. היזהרו.

ועדת החוקה אישרה לראשונה בשבוע שעבר קנסות להסדרת הרחצה בחופי איגוד ערים כנרת וטבריה. הנושא עלה מבקשת שרת הפנים למתן תוקף לצווי הטלת קנסות בשורת ערים ורשויות מקומיות ובהן בקשת איגוד ערים כנרת.

קנס של 730 ₪ יוטל על רחצה בכנרת שלא בשעות הרחצה או במקום רחצה מוכרז ללא מציל או כשמונף דגל שחור. קנס בסכום זה יוטל גם על השארת פסולת או כל חפץ העלול לגרום ללכלוך או נזק וכן על אי ציות להודעת אזהרה של מציל או פקח למניעת סכנה לעצמו או לאחר.

וכך, עיריות ורשויות שקבעו בחוקי העזר שלהן עבירות שעניינן בדרך כלל סדר ציבורי ואיכות סביבה. כדי להפכן לעבירות קנס ולקבוע את גובה הסכום, עליהן לקבל את אישור ועדת החוקה כפי שנקבע בחוק סדר הדין הפלילי. הקנס המקסימאלי לעבירת קנס כאלו עומד על 730 ₪.

קביעת עבירה כעבירת קנס אינה משנה את סיווג העבירה, שנשארת עבירה פלילית לפי הסעיף המסמיך בפקודת העיריות ופקודת המועצות המקומיות, אך קביעה כזו תאפשר לפקח של הרשות המקומית לאכוף את העבירות בדרך של הטלת קנס באמצעות דו"ח, ללא צורך בהגשת כתב אישום. אישור הצווים דורש את חתימת שרת הפנים ושר המשפטים ויכנסו לתוקף בשבועות הקרובים.

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ אוסאמה סעדי (הרשימה המשותפת) "חשוב שלעיריות ולמועצות יהיו חוקי עזר וצווים שיוכלו לסייע באכיפה ופיקוח. דרך האכיפה אינה צריכה להיות הצעד הראשון. ראוי להתחיל בחינוך והסברה, כאשר באים להגן על ניקיון ושמירת החופים, אשפה, מי שופכין ועוד, הם לטובת תושבי המקום שצריכים להיות הראשונים לדאוג לשלומם ובטיחותם".

סעדי הוסיף: "לצד זאת, למקרה שההסברה והחינוך לא יועילו המועצה צריכה לאכוף את החוק עם עבירות וקנס בצדן. למה על אותה עבירה יש קנס שונה בין רשויות שונות? זה לא משהו שהאזרח יכול להבין. יש לשמור על אחידות בגובה הקנסות על אותה עבירה בין רשויות שונות".

עו"ד חיים שטרן יועמ"ש איגוד ערים כינרת, שגם אותם, בין היתר כולל צו הקנסות: "צו הקנסות בא לתמוך במספר נושאים שיש בהם להסדיר את הרחצה לרבות איסור הכנסת בע"ח לחופים, התנהגות כלפי הוראות של מצילים, איסור זריקת אשפה בחופים- מאחר והכנרת היא משאב טבע ייחודי, כנרת יש רק אחת, וכן מבחינת שמירה על המתחם האקולוגי המיוחד".

עו"ד שטרן הוסיף: "האיגוד הוקם ב-2008 והשנים הראשונות הוקדשו לפינוי פולשים ולאחר מכן התחלנו להקים את כל המערך המשפטי של חוקים למניעת רעש וחוקי עזר שונים. התברר שהיינו צריכים לתקן את החוק הראשי כי שכחו להכניס בו חוק עונשין שיגבה את היכולת להטיל קנסות. יש לנו יחידת פיקוח ואכיפה כ-7-6 פקחים מוסמכים וכוח עזר של עשרות מתנדבים שמלווה אותם. כל הפקחים מוסמכים גם לפיקוח על עבירות שייט".

בנוגע ליכולת האכיפה אמר שטרן: "יש לנו גם יחידת תביעה של האיגוד שהיועמ"ש אישר לנו למנות, שבכל אותן עבירות חמורות נעמיד לדין ובשוטף נטיל קנסות.  בנוגע לאי ציות לפקח או מציל והפרה של רעש נבקש את הקנס הגבוה ביותר. בפסח 2017 טבעו שלושה נערים בחוף כורסי בכנרת. הם השמיעו מוסיקה רועשת באמצעות רמקולים ולא שמעו את אזהרות המצילים מפני שרקיה שהיא רוח מאוד מסוכנת".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך