כוכב הנופש

חדשות

היען שכמעט נכחד, חוזר לחי בר יטבתה

רשות הטבע והגנים

היען שכמעט נכחד, חוזר לחי בר יטבתה

"פרנקו" הוא יען אדום צוואר שבקע במדגרה מלאכותית בחי בר ביטבתה, שנותנת תקווה למאמצי השבה משותפים שרשות הטבע והגנים מקדמת יחד עם גוזמקביליה במדינת סנגל, אחרי שהמין שם כמעט ונכחד בטבע.

 

יען אדום צוואר צעיר כבן חצי שנה, הוא היחיד ששרד בהצלחה מתוך ארבע ביצי יען שבקעו השנה בשמורת חי בר יוטבתה, המנוהלת בידי רשות הטבע והגנים. מדי יום כמעט פוגשים אותו פקחי ומטפלי שמורת חי בר יוטבתה במרחבי השמורה ועוקבים אחרי השתלבותו העצמאית עם שאר היענים וחיות הבר האחרות המשוטטות בשמורה.

בקיעתו של היען הנקרא בשם "פרנקו" הייתה במדגרה מלאכותית בחי בר, שנותנת תקווה למאמצי השבה משותפים של המין שרשות הטבע והגנים מקדמת יחד עם גורמים מקבילים במדינת סנגל. גם שם, המין המיוחד כמעט ונכחד בטבע.

הפרויקט המשותף עם סנגל החל בשנים האחרונות בהובלת רוני מלכא, גימלאי של רשות הטבע והגנים ולשעבר מנהל חטיבת אכיפה ברשות. זאת לאחר שבדיקות דנ"א העלו כי היענים הנמצאים בשמורת חי בר יוטבתה (יען אדום צוואר/יען צפון אפריקני) כמעט וזהים לתת המין שחי בסנגל.

הוקמה בשמורת החי בר מדגרה מלאכותית לביצי היען, במטרה לבסס גרעין רבייה מקומי משמעותי בשיתוף סנגל שתקבל סיוע להקים אחד משלה, על בסיס ביצי יען מישראל. זאת כמובן, על מנת שגם סנגל תשיב אותם לטבע בשמורות המתאימות בשטחה ותאושש בכך את אוכלוסייתם, המצויה בסכנת הכחדה.

בחי בר יוטבתה כ-30 יענים ממין אדום צוואר והישרדותן ופוריותן של ביצי היען בשטח הפתוח ובכלל אינה גבוהה. על כן מספר ביצים שהועברו עד כה מישראל לסנגל באופן מפוקח לא בקעו

 

היען שכמעט נכחד, חוזר לחי בר יטבתה

קרדיט: רשות הטבע והגנים

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך