כוכב הנופש

חדשות

המטיילים חוששים: עין פית ייסגר לציבור?

המטיילים חוששים: עין פית ייסגר לציבור?

תושבים רבים ברמת הגולן לצד פעילי סביבה וטבע, פתחו במאבק נגד כוונת צה"ל להקים מתקן אימונים ענק של לוחמה בשטח בנוי במרחבי עמק האלות והבוסתנים של עין פית בצפון הגולן. למעלה מ-4,700 בני אדם חתמו עד כה על עצומה, שתישלח לרמטכ"ל הרצי הלוי.

 

מאות מתושבי רמת הגולן, יחד עם פעילי סביבה וטבע, פתחו במאבק נגד כוונת צה"ל להקים מתקן אימונים ענק של לוחמה בשטח בנוי במרחבי עמק האלות והבוסתנים של עין פית בצפון הגולן.  כידוע, מדובר באחד מהאזורים היפים בישראל. מרחבי הטבע שבסכנה סמוכים לנחל פרע, יובל של הבניאס ויש בהם נביעות מים צלולות, עצים ותיקים, תחנות קמח עתיקות ושני כפרים סוריים חרבים.

"אנחנו יודעים על הכוונה לקדם את העניין הזה כבר כמה שבועות", סיפר אייל גארי, פעיל לשמירת טבע בעמותת שומרי הגולן ל'ווינט'. עד כה, יותר מ-4,700 בני אדם חתמו עעל עצומה, שמופנית לרמטכ"ל הרצי הלוי, תחת הכותרת, "לא ניתן להרוס את גן העדן של עין פית".

לפי התוכניות, במסגרת השיפוץ, יכבשו בו דרכיי עפר וצירי נסיעה לכלי רכב כבדים כמו טנקים ונגמ"שים, ובמקביל תיבנה בו עיר שלמה ובה 80 מבנים לאימוני לחימה בשטח בנוי ומתחמי כינוס למאות חיילים ועוד, תוך העלמת מסלולי הטיול וחסימתם מפני מטיילים.

בחברה להגנת הטבע ציינו בנייר העמדה המקצועי שהגישו כי המרחב העשיר בנכסי טבע ואקולוגיה לא הוכרז עד כה, מסיבה לא ברורה, כחלק משמורת טבע בניאס הסמוכה לו, וכי הקמת עיר האימונים תיצור בין השאר הפרעה קבועה ביום ובלילה ותפגע באופן קשה בבעלי החיים הנסמכים על נקודות השתייה במעיין שנמצא בלב השטח.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "מתחם 'עין פית' מצוי בתחומי שטח אש ומשמש לאימונים של צה"ל באש חיה משנת 1982. צה"ל מודע לחשיבות הסביבה שבמתחם ופועל בתיאום עם כלל הרשויות הרלוונטיות כדי לממש את משימתו ללא פגיעה באתרי טבע. הסדרת המתחם שבו יוקם מתקן האימונים נעשתה לאחר קבלת כלל האישורים הנדרשים ובתיאום וליווי צמוד של רשות שמורות הטבע והגנים הלאומיים, רשות העתיקות ויועצי הנוף והסביבה של לשכת התכנון של מחוז צפון".

עוד נמסר כי "במהלך תכנון המתקן אף שונתה התוכנית במידה מסוימת והוכנסו הגבלות במטרה להגשים את הצרכים הביטחוניים לצד שמירה מיטבית על הסביבה. במתחם המתוכנן, עתידים להתאמן כוחות צה"ל ללא שימוש ב'אש חיה', והסדרתו תשפר את נגישות המתחם לציבור בצורה בטוחה, בכפוף לנהלים לעניין הכניסה לשטחי אש. הכניסה לשטחי האש של צה"ל, בניגוד לנהלים והוראות צה"ל, מסוכנת ומנוגדת לחוק".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך