כוכב הנופש

חדשות

הסינגלים בחורשן בסכנה: פקחי רט״ג מאיימים בקנסות

הר חורשן צילום Ori ויקיפדיה

הסינגלים בחורשן בסכנה: פקחי רט״ג מאיימים בקנסות

פקחי רשות הטבע והגנים החליטו לעצור את תופעת הרוכבים בסינגלים הפיראטיים והמסוכנים בשמורות הטבע אלונה והר חורשן ולתת להם התראה לפני דו״ח. בקהילת רוכבי האתגר זועמים.

 

בימים האחרונים התחילו פקחי רשות הטבע והגנים לעצור רוכבים בשמורות הטבע אלונה והר חורשן ולתת להם התראה לפני דו״ח, כאשר הם מדווחים שבהמשך יינתנו דוחות של 750 ש״ח למי שירכב במקום. אלונה והר חורשן הן שמורות יחסית קטנות הנמצאות מזרחית לזכרון יעקב וצמודות לכביש 67.

במשך שנים ארוכות היה האזור מרחב רכיבה לאלפי רוכבי אופניים מהאזור בפרט ומהארץ בכלל. מערכת שלמה של סינגלים פיראטיים ברמות שונות, מסינגלים זורמים וקצרים כמו "אהוד 3", כאלה הדורשים יותר טכניקה כמו "אתיופיה", "הכתום" ו-"קפריסין" ועד מסלולים מקצועיים ותלולים.

כעת, החלטת רשות הטבע והגנים לאכוף את האיסור, הופכת דה פקטו את חלקם לאסורים לרכיבה בשל מסוכנותם. בשמורות טבע מוכרזות אסור לרכוב או לטייל בכלל על שבילים שאינם מסומנים, אולם במשך שנים לא אכפה רשות הטבע והגנים את האיסור הזה בשמורת טבע אלונה וגם לא בהר חורשן. בתחום השמורה הצמודה בחלקה הדרומי למושב עמיקם יש שבילים מסומנים וגם הם מיועדים בעיקר לג'יפים. שבילי אופניים מסומנים אין בכלל.

בקרב הרוכבים אומרים כי האזור המדובר הוא ריאה ירוקה ומוקד לפעילות בטבע לאלפי אנשים. "במידה ורוצים להסדיר את הרכיבה במקום, אפשר להתחיל בסימון והסדרה של השבילים הקיימים לפני שאוכפים את האיסור על הרוכבים" אמרו לאתר "בייקפאנל".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך