כוכב הנופש

חדשות

הסנה הבוער

"הסנה הבוער":

בשל פלא הבריאה, הכביש הדרומי ייפתח למטיילים:

כבר עשור שכביש 10 הדרומי סגור בשל בטיחות האזרחים והסכנה שבגבול עם מצרים | בימים אלו ייפתח הכביש על מנת לאפשר למטיילים להיכנס למסלול הר כרכום לצפות בלהבות השמש הנוצרות על ההר. (בתמונה הר כרכום)

לראשונה מזה עשור, כביש 10 ייפתח במיוחד לתנועת כלי רכב אזרחיים ביום שלישי הקרוב, הקצר בשנה, כדי לאפשר לקהל הרחב להגיע ולצפות באחד מפלאי הבריאה המרתקים והמסקרנים ביותר בארץ – התופעה המכונה "הסנה הבוער" בהר כרכום.

מאז מתקפת הטרור על האוטובוס לפני כעשור, רובו של הכביש העובר בצמוד לגבול מצרים היה סגור לתנועת אזרחים ושימש רק את כוחות הביטחון. אולם בעקבות שיתוף פעולה בין שותפות תיירות הר הנגב לבין צה"ל, האחרון החל פותח לאחרונה את הכביש לתנועת מטיילים אחת לחודש באחד מסופי השבוע.  כעת, כאמור, לראשונה, הכביש ייפתח גם באמצע  השבוע, יום שלישי.

כביש 10 הוא מהיפים בכבישי הארץ. לאורכו נפרסים נופי מדבר מסתוריים שמאפשרים הצצה אל מרחבי סיני, לצד פנינות חמד קטנות וטבעיות שכמעט לא נגעו בהן – ואחת מהן היא הר כרכום, שמזדקר לגובה של כ-800 מטר מעל פני הים. ההר מזוהה לפי מחקרים מסוימים כהר סיני ועליו נמצאות אבנים רבות מפויחות וציורים רבים בהם מנורה, קורבנות ולוחות הברית.

תופעת "הסנה הבוער", שהינה תופעה אופטית של קרני השמש המתנגשים בסלע ונראים כלהבות אש, מושכת אליה בכל שנה מאות מבקרים – שעד כה נאלצו לנווט את דרכם אל ההר דרך מסלולי ג'יפים ארוכים ומייגעים– בגלל סגירת הכביש.

הכביש ייפתח לכניסת כלי רכב אזרחיים ביום שלישי, הקרוב כאשר הפתיחה תהיה לכניסה רק דרך הר חריף ונסיעה דרומה עד הכניסה בדרך העפר להר כרכום. הכניסה תהיה פתוחה בשעות 9:00-7:00, והיציאה חזרה מהר כרכום להר חריף תתאפשר אחר הצהריים בשעות 16:00-14:00. כי בימים אלו ספציפית לא תתאפשר כניסה לכביש 10 מחמוקי ניצנה דרומה, לעבר הר חריף.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פאר החורשות בתל אביב נפתח מחדש, תכנון הפארק כלל הליך שיתוף ציבור עם הקהילות
שביל הקיסר בהרי ירושלים, שחצה את כביש 375, הפך מסוכן עם עלייה בנפח התנועה
פארק החורשות בתל אביב-יפו, עבר שדרוגים משמעותיים שמטרתם להפוך את הביקור במקום לחוויה עוד
עיריית עפולה מקדמת בימים אלה באמצעות החברה הכלכלית פרויקט חדשני נוסף – פארק חבלים
מהפיכת הפארקים וגני המשחקים ממשיכה באילת והפעם עם פארק חדש בלב שכונת השחמון. אחרי
טיול ליד הבית: בריכת חורף ופארק חדש נפתח בשבוע שעבר בעיר חולון. עיריית חולון
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך