כוכב הנופש

חדשות

הפארק האקולוגי ע"ש שרון נפתח למבקרים

הפארק האקולוגי ע"ש שרון נפתח למבקרים

בשורה: מרכז הפארק האקולוגי ע"ש שרון נפתח למבקרים

מתחם "חוות שלם" המהווה את האזור המרכזי בפארק ע"ש אריאל שרון בסמוך למתחם חירייה נפתח לקהל ומציע מאות דונמים של מרחבים פתוחים וטבע. | הפארק כולל שטחי טבע, ארכיאולוגיה, נחלים, תצפיות ייחודיות, אגמים מלאכותיים ומסלולים.

מתחם חדש נפתח לרווחת הציבור, בפארק אריאל שרון. המתחם, "חוות שלם" המהווה את האזור המרכזי בפארק, נפתח לקהל ומציע מאות דונמים של מרחבים פתוחים וטבע.

פארק אריאל שרון הינו הפארק המטרופוליני האקולוגי הגדול בישראל, ושטחו הכולל יעמוד על למעלה מ 8000 דונם (פי 2.5 מגודלו של הסנטרל פארק) בסיום פיתוחו כאשר מאות דונמים משטחו כבר שוקמו לרווחת הציבור.

הפארק גובל במספר רשויות מוניציפליות וביניהם: חולון, תל אביב, רמת גן, אזור ואור יהודה ומנוהל על ידי חברת פארק אריאל שרון, שהנה חברה ממשלתית תחת המשרד להגנת הסביבה. הפארק כולל שטחי טבע, ארכיאולוגיה, נחלים, תצפיות ייחודיות, אגמים מלאכותיים ואף שטחים חקלאיים לצד מסלולי טיול, הליכה ורכיבה על אופניים. בפארק מגוון אזורים לשהייה בחיק הטבע והוא מהווה מרכז אזורי ולאומי בהיבטי קיימות, אקולוגיה, חינוך, פנאי ונופש.

מתחם ההר שבפארק נחנך בשנת 2014 והוא מושך אליו אלפי מבקרים הנהנים ממרחבים פתוחים, נקודות תצפית מרהיבות, סיורים מודרכים ומופעי תרבות מדובר בפרויקט שיקום סביבתי בקנה מידה עולמי בו שוקם "הר הזבל" (חיריה) והפך לריאה ירוקה ומרהיבה.

הפארק נמצא בתנופת פיתוח מתמדת וכעת כאמור, נפתח בפארק מתחם נוסף המתחם המרכזי -מתחם חוות שלם, שיהפוך למוקד משיכה ופעילות מרכזי. המתחם החדש יציע למבקרים חוויה של טבע עירוני לצד פעילויות רבות.

הכניסה למתחם נמצאת בדרך חיים בר לב, בה הורחבו התשתיות על מנת לקלוט את אלפי המבקרים בפארק. צומת הכניסה לפארק נבנתה בהתאמה לקליטת כניסת אלפי רכבים, והעבודות כללו גם שיפוץ והרחבת כביש 461, רמזור הצומת, הקמת תחנות אוטובוסים ועוד. בנוסף הוכשר מתחם חניות "חניון מטע" הממוקם בין מטעי העצים שבפארק.

אזור "נחל כופר" החוצה את הפארק הוסדר ושוקם גם הוא לרווחת המבקרים. שדרת הכניסה הייחודית של המתחם עוצבה בהשראת אלמנטים טבעיים על ידי האדריכל פיטר לאץ והוקמה בה פרגולה שתהווה מקום מפגש לקיום מיזמים תרבותיים אמנותיים וקהילתיים כגון ירידים, מופעים ועוד.

כמו כן הושלמה הקמת אזור המגוון האקולוגי הכולל הקמת בריכת חורף, אגם צפרות, גינת צמחי תבלין ומרפא ועוד. מדי שנה פוקדים את הפארק למעלה מ-200 מינים שונים של בעלי כנף והוא מהווה נקודת קינון ונדידה מרכזית. באגם הצפרות מתקיים ניטור קבוע של ציפורים ובמהלכו נערכות הדרכות צפרות לקבוצות מאורגנות. בנוסף מוצעים סיורים בנושאי טבע, סביבה וקיימות על ידי מחלקת ההדרכה בפארק, המותאמים לקבוצות גיל מגוונות.

אחת הנקודות המעניינות ביותר במתחם הוא אזור המבנים המשוחזרים של "חוות שלם" שנקראה בעבר חוות הזרע. החווה מהווה ציון דרך חשוב על ציר הזמן של ימי ראשית המדינה. החווה הוקמה בשנת 1953 על ידי האגודה החקלאית השיתופית "הזרע". האגודה עסקה בגידול, פיתוח והפקת זרעים לחקלאות בארץ ישראל. הרקע להקמת החווה היה החרם הכלכלי על המשק היהודי בארץ ישראל באותם ימים, אל מול הצורך ההולך וגובר בתוצרת לאוכלוסייה הגדלה של הישוב.

פעילות האגודה ועובדיה בתחום המחקר והפיתוח החקלאי היוו אבן דרך והפכו את מדינת ישראל למובילה ופורצת דרך בעולם בכל הקשור לחקלאות מודרנית וטיפוח זנים מיוחדים.

מיקום החווה בשטחים הפתוחים הסובבים את נחל איילון העניקו למקום את אופיו הייחודי. מבחינה פיזית החווה חולקה לשני מתחמים עיקריים – המתחם המשקי בו התקיימה הפעילות החקלאית ומתחם המגורים שכלל חמישה מבני מגורים דו משפחתיים, בהם התגוררו עובדי החווה ומשפחותיהם.

במסגרת עבודות השיקום והפיתוח של המתחם שוקמו ושוחזרו המבנים ההיסטוריים הללו, תוך שמירה דייקנית על אופיים ומראם הייחודי. במתחם משולבים סיורים היסטוריים וכן מיצג אור קולי המספר את סיפורה של חוות שלם. בנוסף ישולבו במבנים המשוחזרים גם תערוכות מתחלפות, ומתחמי פנאי שונים.

גן משחקים אקולוגי וייחודי הוקם גם הוא במתחם. הגן המשתרע על שטח של שלושה דונמים משלב מתקנים אתגריים יוצאי דופן בעיצובם ובאופן בו הם מפעילים את הדמיון. עשרות המתקנים הבנויים מעץ רוביניא הוקמו מחומרים אקולוגיים ידידותיים לסביבה, ובנויים על טופוגרפיה ייחודית.

בחנוכת הממחם אומר דן ליכטמן מנכ"ל פארק אריאל שרון: " מדובר ביום חג עבור כל אזרח במדינת ישראל שאיכות הסביבה והשמירה על המרחבים הפתוחים והריאות הירוקות במדינה יקרים לליבו".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך