כוכב הנופש

חדשות

זיהום מי הקישון

זיהום מי הקישון

חשש לזיהום חוזר: התרעה על זיהום מי הקישון

חשש לזיהום חוזר: התרעה על זיהום מי הקישון. ממונה הפיקוח של הרשות גילה השבוע על גדות הנחל שמן משומש, ערמות של פסולת הנמצאים לטענת הרשות באחריות חברת נמלי ישראל. | המאבק מגיע לפתחה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה.

רשות נחל קישון מתריעה מזיהום בגדות הנחל. זאת, לאחר שממונה הפיקוח של הרשות גילה השבוע שמן משומש, ערמות של פסולת וכן מכלי שמן על גדות הנחל, מטרים ספורים מהמים. ברשות מפנים אצבע מאשימה כלפי חברת נמלי ישראל, המשכירה לעסקים שונים את מתחם המכולות הסמוך.

הרשות הגישה תלונה למשטרה הירוקה ולאחראי הפסולת במחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה. "פעילות תעשייתית כזו בצמוד לאזורים בעלי רגישות אקולוגית גבוהה מועדת לפורענות והשאלה איננה אם תתרחש שוב אלא מתי", כתבה הרשות לחברת נמלי ישראל.

המתחם המדובר מהווה כבר זמן רב מוקד מאבק בין רשות נחל קישון לחברת נמלי ישראל. בעוד כשבועיים יגיע המאבק לפתחה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, שתקבע אם בקשת החברה להציב את המחסנים הלוגיסטיים באופן קבוע בסמוך לנחל מחייבת תסקיר השפעה על הסביבה.

נחל הקישון הוא נחל מרכזי בצפון הארץ שעובר למרגלות הגלבוע ועד חיפה. הנחל היה מזוהם מאוד לפני כמה עשורים ועבר תהליך משמעותי של שיקום וניקוי על מנת שלא לסכן את המטיילים לאורך הפארקים והגנים שנבנו מסביבו.

"אנו פועלים באפס סובלנות כלפי מזהמי סביבת הנחל ונדאג למצות את הדין עם האחראים לזיהום", אמרה מנכ"לית רשות נחל קישון שרון נסים. "לצערנו, זו הוכחה ניצחת מדוע אין לאשר את תוכניות חברת נמלי ישראל שבסמיכות לסביבת הנחל הרגישה ולפארק הקיים והמתוכנן".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך