כוכב הנופש

חדשות

זיהום מי הקישון

זיהום מי הקישון

חשש לזיהום חוזר: התרעה על זיהום מי הקישון

חשש לזיהום חוזר: התרעה על זיהום מי הקישון. ממונה הפיקוח של הרשות גילה השבוע על גדות הנחל שמן משומש, ערמות של פסולת הנמצאים לטענת הרשות באחריות חברת נמלי ישראל. | המאבק מגיע לפתחה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה.

רשות נחל קישון מתריעה מזיהום בגדות הנחל. זאת, לאחר שממונה הפיקוח של הרשות גילה השבוע שמן משומש, ערמות של פסולת וכן מכלי שמן על גדות הנחל, מטרים ספורים מהמים. ברשות מפנים אצבע מאשימה כלפי חברת נמלי ישראל, המשכירה לעסקים שונים את מתחם המכולות הסמוך.

הרשות הגישה תלונה למשטרה הירוקה ולאחראי הפסולת במחוז חיפה של המשרד להגנת הסביבה. "פעילות תעשייתית כזו בצמוד לאזורים בעלי רגישות אקולוגית גבוהה מועדת לפורענות והשאלה איננה אם תתרחש שוב אלא מתי", כתבה הרשות לחברת נמלי ישראל.

המתחם המדובר מהווה כבר זמן רב מוקד מאבק בין רשות נחל קישון לחברת נמלי ישראל. בעוד כשבועיים יגיע המאבק לפתחה של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה חיפה, שתקבע אם בקשת החברה להציב את המחסנים הלוגיסטיים באופן קבוע בסמוך לנחל מחייבת תסקיר השפעה על הסביבה.

נחל הקישון הוא נחל מרכזי בצפון הארץ שעובר למרגלות הגלבוע ועד חיפה. הנחל היה מזוהם מאוד לפני כמה עשורים ועבר תהליך משמעותי של שיקום וניקוי על מנת שלא לסכן את המטיילים לאורך הפארקים והגנים שנבנו מסביבו.

"אנו פועלים באפס סובלנות כלפי מזהמי סביבת הנחל ונדאג למצות את הדין עם האחראים לזיהום", אמרה מנכ"לית רשות נחל קישון שרון נסים. "לצערנו, זו הוכחה ניצחת מדוע אין לאשר את תוכניות חברת נמלי ישראל שבסמיכות לסביבת הנחל הרגישה ולפארק הקיים והמתוכנן".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך