כוכב הנופש

חדשות

ישראל מכפילה את שטחה הימי המוגן

צילום: אדם וייסמן, איציק מקובסקי, דני צ'רנוב, אוניברסיטת חיפה

ישראל מכפילה את שטחה הימי המוגן

שמורה חדשה: ישראל מכפילה את שטחה הימי המוגן

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, הכריזה בשבוע שעבר על שמורה ימית ייחודית ראשונה מסוגה, מחוץ למים הטריטוריאליים – "גלישת פלמחים" – שמכפילה פי שניים ויותר את שטחה הימי המוגן של ישראל; זאת, חודשים ספורים לאחר הצטרפות ישראל ליוזמה הבין-לאומית 30*30 להגנה על 30% מהשטח היבשתי והימי עד 2030.

השרה להגנת הסביבה החליטה אשתקד לצרף את ישראל ליוזמות בין-לאומיות בתחום ההגנה על הסביבה, וחתמה על מכתבי תמיכה בשתי יוזמות:  יוזמה המציבה יעד של הגנה על 30% מהמערכות האקולוגיות יבשתיות והימיות ברמה הגלובלית המנוהלת על ידי צרפת וקוסטה ריקה, וכעת ישראל הצטרפה לכ-70 מדינות שמתחייבות לפעול ליישום 30X30, כלומר 30% שטחים מוגנים עד 2030.

רני עמיר, מנהל היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה: צוותי החוקרים מאוניברסיטת חיפה והחברה לחקר ימים ואגמים השקיעו רבות בשנתיים האחרונות וגילו אוצרות טבע ייחודיים במעמקי הים התיכון שלנו. לכן, יש חשיבות עצומה לבצע מהלך רגולטורי לשימור האזור הייחודי הזה באמצעות ההכרזה כאזור ימי מוגן, הראשון מסוגו בישראל. המשימה שלנו במשרד להגנת הסביבה מתחילה בהכרזת האזור המיוחד הקרוי 'גלישת פלמחים', וככל שנמצא אזורים נוספים הראויים לשמירה ולהגנה בעקבות המחקר המדעי, המשימה תמשיך בפעולות להרחיב את האזור הימי המוגן, בהתאם להסכמים ולאמנות הבין-לאומיות. כעת המשימה לעקוב, לפקח ולאכוף נתונה לרשות הטבע והגנים.

התיקון המבוצע כעת על ידי המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים להכרזה הקיימת מרחיב את ההכרזה כערכי טבע מוגנים על כל חסרי החוליות ודגי הגרם גם לשטח ימי המוגדר בתיקון כ"גלישת פלמחים", המצוי באזור הכלכלי הבלעדי והמדף היבשתי של מדינת ישראל בים התיכון. זאת, לנוכח ייחודו וחשיבותו האקולוגית הגבוהה של השטח והצורך להגן על ערכי הטבע המצויים בו מפני פגיעה ואיום.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך