כוכב הנופש

חדשות

גן לאומי קיסריה

גן לאומי קיסריה

כינוס מיוחד של רשות הטבע והגנים

מסכמים עשור: כינוס מיוחד של רשות הטבע והגנים. לקראת פרישת המנכ"ל פרסמה רשות שמורות הטבע את סיכום פעילותה בעשור האחרון. | בסיכום, שיקום בעלי החיים בארץ, שמורות טבע חדשות, והמקומות המתויירים בישראל. | כל הפרטים.

רשות הטבע והגנים הלאומיים סיכמה ביום שלישי האחרון עשור ופרסמה את פעילותה לקהל הרחב. לפי נתוני הרשות, בעשור האחרון הוכרזו 99 שמורות וגנים כש-26 מתוכם גנים לאומיים ועוד 73 שמורות טבע.

שאול  גולדשטיין, מנכ"ל הרשות היוצא: "גולת הכותרת של העשור הייתה ההכרזה של שמורת טבע ימית ראשונה בלב ים מול ראש הנקרה". הוא הוסיף ואמר כי בעשור האחרון הוכרזו 500 מינים מוגנים חדשים רובם צמחים שהוגדרו אדומים.

מנכ"ל הרשות סיפר עוד, כי בעשור האחרון גדל מספר הנשרים  מ 144 לפני עשור לכדי 230 כיום, כשהרשות הציבה שומרים על קיני הנשרים זאת כדי למנוע פגיעה בקינים. גם במספרם של צבי הים ישנו גידול משמעותי  מ- 138 צבי ים  לפני עשור ועד ל- 386 כיום.

המין השלישי שעליו שמים את יהבם ברשות הם הצבאים לסוגיהם וכך הצבי הישראלי  גדל  מ 3500 לפני כעשור ועד ל 4332 כיום. כמו כן נרשם גידול של 68% בסך הכל בביקורי מטיילים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים בין שנת 2012 (7,727,000 ביקורים) לשנת 2019 (12,987,000 ביקורים), שנת טרום קורונה, בעיקר אצל המטייל הישראלי, אך נרשם גידול גם בקרב הזרים.

הגן הלאומי הכי מבוקר בישראל בעשור האחרון הוא קיסריה, שבו נרשמו 7,052,000 ביקורי מטיילים. אחריו מצדה, בניאס, עין גדי, אשקלון, ירקון-אפק, קומראן, תל דן, מג'רסה ונחל שניר. גם השנה, כמו ב-2020, מדיח גן לאומי אשקלון את קיסריה ומצדה, שתמיד דורגו כגנים הלאומיים המבוקרים ביותר בישראל במשך שנים, מהמקום הראשון, כשנרשמו בו 576 אלף ביקורי מטיילים (עלייה של 56% לעומת 2020).

אשקלון, אגב, נמצא במקום החמישי והמכובד כגן הלאומי המבוקר ביותר בעשור האחרון. קיסריה ומצדה דורגו השנה רק במקום החמישי והתשיעי, וזאת בעקבות ההגבלות על נתב"ג ואי הגעת תיירים.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בהשקעה של 70 מיליון שקל: החלק הראשון בפארק קק"ל- ואדי האסבסטונים, מתחם "גן העץ"
פארק חיות חווייתי ברמה בינלאומית, נפתח בימים אלו בבאר שבע ומזמין את הקהל הרחב
בשורה: שביל ישראל ייכנס לתוך המושבה זכרון יעקב ויעבור באזורים ההיסטוריים שלה ובפארק רמת
בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך