כוכב הנופש

חדשות

כריש פטיש נצפה בים התיכון

אביתר בן אבי רשות הטבע והגנים

כריש פטיש נצפה בים התיכון

נדיר: כריש פטיש נצפה בים התיכון

כריש פטיש תועד באזור תחנת הכוח באשדוד וזאת לאחר עשרות שנים בהן הוא לא נצפה בחופי הארץ. | "שהה לידינו ומאוד הופתעתי שאינו מפחד ולא בורח".

אביתר בן אבי פקח יחידה ימית רשות הטבע והגנים סיפר ביום רביעי בשבוע שעבר: "היום במסגרת סיור פיקוח דייג של היחידה הימית ברשות הטבע והגנים, באזור תחנת הכוח באשדוד קיבלנו דיווח מדייג שראה כריש פטיש, התרגשתי מאוד ומיד הוצאתי את המצלמה. זכיתי לצפות בו עם הפקח סרגי במשך חצי שעה".

בן אבי הוסיף: "הוא שהה לידינו ומאוד הופתעתי שאינו מפחד ולא בורח. הצלחתי להתקרב בזהירות ולצלם אותו במשך 30 שניות ואז הוא צלל חזרה לעומק הים. הוא היה בגודל  3 מטרים. מדובר בתצפית נדירה שלא נצפתה כבר למעלה מעשור ואני שמח שיש לנו מידע חדש על המין הזה בים תיכון".

ד״ר רותי יהל אקולוגית ים ברשות הטבע והגנים: "בעבר היו עשרות פרטים של כרישי פטיש שהיו מגיעים בכל שנה למזח הפחם ולמוצא המים החמים של תחנת הכח באשקלון. כ-15 שנה לא נצפו פטישנים כמעט בכלל, ואנחנו שמחים מאוד על התצפית המעודדת הזו".

אייל ביגל מנהל מעבדת טורפי על בתחנת מוריס קאהן לחקר הים, אוניברסיטת חיפה: ״פטישן כד חרטום הוא מין שחי באזורים חופיים ובחלק העליון של עמודת המים. נודד למרחקים גדולים וחי בלהקות גדולות. אין ידע מדעי על האוכלוסייה הספציפית הזאת ולכן כל תצפית ערכית טובה וחשובה. תצפית של פטישן מאוד נדירה בים תיכון.״

מרשות הטבע והגנים נמסר כי כרישים הינם ערכי טבע מוגנים. במידה והם נתפסים ברשת או בחכה יש לשחרר אותם מיידית חזרה לים. במידה וראית כריש ותיעדת יש לדווח למוקד רשות הטבע והגנים.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כחלק מפעילות קק”ל לשפר את חוויית הביקור ביער מג’דל שמס, ובשבילי הטיול של עין
אטרקציה חדשה בקרית חיים: מסלול ספורט לאימוני נינג'ה בחינם. המתחם, נפתח בשבוע שעבר בין
ראש העיר ירושלים משה ליאון, חנך בשבוע שעבר את פארק קשאני בשכונת ארמון הנציב
מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך