כוכב הנופש

חדשות

להקת דולפינים בדרך לאילת

להקת דולפינים בדרך לאילת

להקת דולפינים גדולה תועדה בדרך לאילת

להקה של כ-40 דולפינים משני סוגים שונים נצפתה על ידי השיטור הימי של העיר אילת כשהם שוחים להם להנאתם ועושים את דרכם למפרץ אילת.

 

ביום שישי בשעות הבוקר המוקדמות, בעת סיור שגרתי במפרץ אילת של שוטרי היחידה הימית של משטרת אילת, הבחינו השוטרים: סמ״ר (מתנדב) אילן אנקרי ורס״מ קובי לוי, בהתרחשות במים סמוך למשולש הגבולות.

רס״מ קובי לוי, שוטר ימי: ״הבחנו בהתרחשות חריגה ומיהרנו להגיע למקום, להפתעתנו ושמחתנו הרבה הבחנו בלהקה של כ-40 דולפינים משני סוגים שונים שוחים להם להנאתם ועושים דרכם למפרץ אילת״.

שוטרי היחידה הימית הגדילו לעשות וביקשו ללמוד על האורחים החדשים שהגיעו למפרץ אילת, ופנו למרכזת תצפיות יונקים ימיים בים האדום, הביולוגית הימית, דפנה פיינגולד:

״בים האדום ישנם כ 16 מיני יונקים ימיים (לוויתנים ודולפינים). דולפין ממין סטנלה ברודה (Stenella attenuate) הוא אולי המין הנפוץ ביותר בים האדום. רוב הדיווחים והתצפיות נרשמו באזור צפון הים האדום ומפרץ עקבה/אילת, אך סביר להניח שמין זה חי גם באזורים דרומיים יותר, אך נדיר מאוד לראותם במפרץ סואץ הרדוד.

לא פעם נצפה המין הזה בשילוב עם מיני דולפינים אחרים, בעיקר עם סטנלה ארוכת החרטום ולעיתים גם עם דולפינן ים סופי. היום זו אחת הפעמים הבודדות (אולי היחידה שמתועדת) שמין זה נצפה בשילוב עם הגרמפוס האפור, שגם הוא מין נפוץ מאוד בים האדום. גודל הלהקה של המין הזה בים האדום נע בין 1-50 פרטים, להקות יכולות למנות גם 200 פרטים. ישנם מקרים בודדים בהם היו גם להקות גדולות יותר של עד 300 פריטים.

הסטנלה הברודה חיה באזורי מים עמוקים ולכן הים האדום הוא אזור כה ייחודי שכן הים העמוק נמצא בקרבת החוף, דבר שמאפשר לנו לקבל מבט חטוף על מין שבדרך כלל נמצא עמוק בתוך הים, רחוק מהחוף״.

צילום: דוברות המשטרה

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך