כוכב הנופש

חדשות

למרות 'הסנה הבוער': כביש 10 נותר סגור למטיילים

בתמונה: תצפית הר שגיא כביש 10

למרות 'הסנה הבוער': כביש 10 נותר סגור למטיילים

למרות תופעת הטבע המיוחדת "הסנה הבוער" בהר כרכום צה"ל החליט להשאיר את כביש 10 בגבול מצרים סגור לתנועת מבקרים. | "הכביש מסוכן לתנועה. בטיחות המטיילים גוברת במקרה זה על זכות הציבור לטיול" אמר ראש המועצה.

 

המלחמה על כביש 10 בנגב: צה"ל לא אפשר בחנוכה גישה אל אתר התיירות "הסנה הבוער". זאת בעקבות החלטת מועצת רמת הנגב לסגור את כביש 171 לתנועת אזרחים, כשגם  בצה"ל הוחלט כי כביש המטיילים לא ייפתח בחנוכה והם לא יוכלו להגיע אל הר כרכום כדי לצפות בתופעה הייחודית.

בתחילת השבוע שעבר צה"ל הודיע כי כביש 10 שעובר בצמוד לגבול מצרים ונחשב לאחד הכבישים היפים ביותר בארץ לא ייפתח עבור מטיילים במהלך ימי החנוכה. זאת בשל החלטה המועצה האזורית רמת הנגב לסגור לתנועת אזרחים את כביש 171, שמוביל אל אתרי הטיול הפופולריים בנגב וגם אל כביש 10.

ההודעה אכזבה מטיילים רבים  שנמנע מהם לצפות בתופעת "הסנה הבוער" שמתרחשת בהר כרכום ביום הקצר ביותר בשנה שהיה ביום רביעי בשבוע שעבר. בשנה שעברה הכביש נפתח במיוחד גם ביום הקצר ביותר בשנה, לראשונה זה עשור, ולמקום הגיעו המונים לצפות בתופעת הטבע המיוחדת.

בהודעת דובר צה"ל שפורסמה הוסבר כי ההחלטה התקבלה "בעקבות הערכת המצב ובהתאם להחלטת מועצה אזורית רמת הנגב". מאז מתקפת הטרור על האוטובוס שהיה בדרכו לאילת לפני כ-14 שנה, רובו של כביש 10 היה סגור לתנועת אזרחים ושימש רק את כוחות הביטחון. אולם בשנים האחרונות, הצבא פתח את הכביש לתנועת מטיילים בחגים ופעם בחודש.

ראש המועצה רמת נגב ערן דורון אמר: "זו החלטה נכונה לא לפתוח את כביש 10 כשכביש 171 סגור. סוגיית סגירת כביש 171 נבחנה שוב על ידי משרד התחבורה ומשטרת ישראל ונמצאה מחויבת המציאות – ובתרגום פשוט הכביש מסוכן לתנועה. בטיחות המטיילים גוברת במקרה זה על זכות הציבור לטיול".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה לדברי ערן דורון ולפיהם הסוגייה נבחנה שוב על ידם, כי "ההחלטה התקבלה על ידי ראש המועצה, שהכביש נמצא בתחום שיפוטה".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך