כוכב הנופש

חדשות

מאורת זאבים בפרדס לימונים 1

מאורת זאבים בפרדס לימונים

תיעוד מיוחד: מאורת זאבים בפרדס לימונים

מקרה נדיר תועד בפרדס לימונים בדרום הארץ במסגרתו תיעד מתנדב רשות הטבע משפחת זאבים. | הזאבים אינם מתקרבים לבני אדם אבל בשנים האחרונות התרגלו למצוא מזון בקרבתו ולעיתים מוצאים צל ומים בתוך הפרדסים.

בנגב המערבי ישנם מספר פרטים בודדים של זאבים הם נצפים מידי פעם במצלמות שביל של רשות הטבע והגנים כחלק מניטור אוכלוסיית בעלי החיים. השבוע זכו לתצפית מפתיעה של משפחת זאבים אמא אבא ושבעה גורים.

מורן בקיש פקח רשות הטבע והגנים: ״חקלאי דיווח על תצפית של מאורת זאבים בתוך שטח חקלאי. הוא עסק בגיזום עצי הלימון ולפתע ראה חור כמו מאורה. מורן הגיע למקום ויחד עם מתנדב הציבו מצלמות שביל במטרה לזהות האם מדובר בזאבים וראה בתיעוד הפתעה גדולה משפחת זאבים זכר נקבה ו-7 גורים"

ינאי בונה מתנדב רשות הטבע והגנים וצלם טבע שמסייע לפקח רשות והגנים בתיעוד וניטור הזאבים במקום: ״האהבה הגדולה שלי בחיים זה לצלם והתרומה לרשות בשמירה על חיות הבר מעצימה את זה. בשנה האחרונה ראיתי רק זאבים בוגרים ועכשיו לראשונה תיעדתי גורים של זאבים אירוע מיוחד ומרגש עבורי.

מורן בקיש פקח רשות הטבע והגנים אמר: ״מדובר בשיתוף פעולה שמטרתו לשמור על חיות הבר באזור ולמנוע חיכוך עם הציבור ועם החקלאים. התיעוד בוצע בפיקוח ואישור רשות הטבע והגנים  והוא משמש למחקר על פעילות הזאבים באזור. בצורה הזאת הבנו שיש כאן משפחה חדשה ובסיוע החקלאי נצליח לשמור עליה על שיעזבו את המאורה.

אוכלוסיית הנגב המערבי מונה עשרות בודדות של פרטים. בתנאי המדבר הטבעיים טרפם הפוטנציאלי של הזאבים הוא ארנבות, חוגלות, מכרסמים, שועלים וצבאים. הזאב ניזון גם מפירות ירקות וצמחים שונים כשיש מעט טרף. מאחר שמפגש בין טורפים גדולים לאדם עשוי להוביל ללא מעט מתחים ואף לפגיעה מכוונת בטורפים, הסברה הרווחת הייתה שהזאבים בנגב ינסו להימנע מקרבת האדם הן במרחב והן בזמן.

צריך סיבה טובה מאוד כדי שחיית בר תתקרב לאדם, קיומו של מזון בשטח הזמין להם גרם לשינוי בהתנהגותם. הזאבים התרגלו למצוא מזון בקרבת האדם.  ולעיתים מוצאים צל ומים בתוך הפרדסים. אין מדובר רק במזון שמקורו בפסולת או בגידולים חקלאיים ולעיתים אף האכלה שבוצעה על ידי האדם. האכלה של חיות בר היא עבירה על החוק בישראל. וברשות פועלים להסברת הנושא ואף לתיעוד פעילות הזאבים על מנת לנטר את האוכלוסייה.

 

מאורת זאבים בפרדס לימונים 1

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

ראש העיר ירושלים משה ליאון, חנך בשבוע שעבר את פארק קשאני בשכונת ארמון הנציב
מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך