כוכב הנופש

חדשות

מיליונים יושקעו בשמירה על שטחים פתוחים

מיליונים יושקעו בשמירה על שטחים פתוחים

מיליונים יושקעו בשמירה על שטחים פתוחים

השבוע אישרה הנהלת הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י) להקצות  כ-101 מיליוני שקל ל-78 מיזמים סביבתיים בכל רחבי הארץ. בנוסף לקולות הקוראים שמפרסמת הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל כל שנה מפרסמת הקרן שני קולות קוראים חדשים, ייעודיים.

האחד לטובת רכישות קרקע לקידום השמירה ההגנה והטיפוח של אזורים בעלי איכויות אקולוגיות משמעותיות אשר הבעלות עליהם אינה בידי המדינה והדבר מקשה על שמירתם. והשני לטובת מיזמים לשיקום טבע תומך אקלים במטרה לקדם את ההתמודדות עם משבר האקלים על ידי שיקום הטבע אשר מהווה את אחד הכלים המשמעותיים לכך".

הקרן לשמירה על שטחים פתוחים של רשות מקרקעי ישראל פועלת לקידום השמירה, הפיתוח הסביבתי והטיפוח של השטחים הפתוחים שמחוץ לשטחים העירוניים הבנויים, פארקים ואזורי נופש ופנאי וכן סיוע לגורמים הפועלים להגשמת מטרות הקרן.

מאז הקמתה לפני כעשור שנים סייעה הקרן להקמתם של כ-705 מיזמים שונים בהיקף של כמיליארד שקל לטובת טיפוח ופיתוח השטחים הפתוחים בישראל. הקרן פועלת אל מול משרדי ממשלה, רשויות סטטוטוריות, גופים מוניציפליים, חברות ממשלתיות וגופים ציבוריים.

המועצה האזורית מטה יהודה קיבלה בדצמבר 2021 סכום של 3.3 מיליון שקל מהקרן לשטחים פתוחים לתכנון מפורט וביצוע של השלב הראשון בתוכנית "פארק עמק שורק". לתקציב המיועד יתווספו עוד שני מיליון שקלים מרשות הניקוז ובסך הכל מסתכם התקציב הראשוני להקמת הפארק ב-5.5 מיליון שקלים.

מטה יהודה מתכננת להקים לאורך ערוץ נחל שורק פארק מועצתי, שישתרע מאזור התעשייה נחם ועד פאתי מושב טל שחר. הפארק צפוי לשרת אוכלוסייה של כחצי מיליון נפש, תושבי העיר בית שמש, מטה יהודה ויישובי סובב ירושלים.

מרשות מקרקעי ישראל נמסר כי היא תקצה השנה כ-101 מיליון שקלים עבור פיתוח 78 מיזמים סביבתיים ואקולוגיים והנגשתם לציבור. כך אושר בשבוע שעבר בישיבת הקרן לשמירה על שטחים פתוחים.

בין הפרויקטים שימומנו: שיקום נחל חרוד באמצעות הזרמת מים נקיים מהמעיין שמזין את הסחנה ונחל האסי – והקמת בריכות שכשוך בתחומי בית שאן, שיקום נחל שומר – יובל של נחל תבור שדרכו זורם כיום אל השמורה הפופולרית זיהום כתוצאה מרעיית בקר, הקמת טיילת בשפך נחל נעמן, שיקום נחל צלמון ב"עמק הזיתים" היפהפה, פיתוח והנגשת גבעת הברפיליה במודיעין, הקמת מרכז צפרות בפארק נחל באר שבע ופיתוח מיזם תיירותי-חקלאי לאורך נחל צין בנגב.

אלו כמה מהמיזמים שיזכו השנה למימון: רמ"י תקצה 3.11 מיליון שקלים לטובת קידום הזרמת מים מעין עמל – המעיין שמזין את גן השלושה (הסחנה) ואת נחל האסי – אל נחל חרוד. זאת לצורך החייאת הנחל, אשר מימיו מזוהמים כיום בעקבות הזרמת שפכים תעשייתיים והזרמת מים מבריכות הדגים של הקיבוצים סביבו.

(בתמונה: נחל תבור)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך