כוכב הנופש

חדשות

מספר הישראלים שנעצרו בעולם נחשף

מספר הישראלים שנעצרו בעולם נחשף

משרד החוץ עסוק לא מעט בסיוע לישראלים שנעצרו מסיבות כאלו ואחרות בחו״ל. | השבוע חשף ראש האגף הקונסולרי אייל סיסו את המספרים המלאים והמטרידים.

 

בשנה החולפת טיפלה המחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ ב-1,502 אירועי מצוקה. 279 ישראלים נעצרו במדינות זרות, 236 ישראלים הוגדרו כמנותקי קשר, 161 אושפזו בבתי חולים, 32 נקלעו לאסונות טבע או נזקקו לחילוץ ו-179 נפטרו במהלך שהותם בחו"ל.

ראש האגף הקונסולרי אייל סיסו הציג ביום שלישי, את הנתונים, ולפיהם מצרים היא היעד שבו הסתבכו הכי הרבה ישראלים עם 108 אירועים. טורקיה במקום השני עם 107 אירועים וארצות הברית במקום השלישי עם 90 אירועים. בהמשך הרשימה: יוון (66), מקסיקו (65), רוסיה (56), אוקראינה (56), תאילנד (54), הודו (38), איחוד האמירויות (35) וירדן (33).

אירועי מצוקה כוללים חילוצים של ישראלים, ניסיון איתור מנותקי קשר, אשפוזים בשל פציעה או מחלה, טיפול בפגועי נפש, מוות, מעצרים ועוד. לצורך ההשוואה נציין כי בשנת 2019 נרשמו 1,480 אירועי מצוקה וב-2018 נרשמו 1,535 אירועי מצוקה. במשרד החוץ הדגישו כי בכמחצית מ-279 מקרי המעצר האזרח שוחרר לאחר זמן קצר. ב-140 מהמקרים ההסתבכות נמשכה ובמערכת של משרד החוץ פתחו תיק לטיפול ולמעקב.

המחלקה לישראלים בחו"ל במשרד החוץ מפרסמים כי יש בעולם 299 עצירים ואסירים ישראלים. לפי האמנות הבינלאומיות, ישראל מנועה מלהתערב בהליך משפטי שלהם, אולם כן פועלים כאשר מזהים עוולות כמו במקרים של בני הזוג אוקנין שנעצרו בטורקיה לאחר שצילמו את ארמונו של הנשיא ארדואן באיסטנבול או דודי אשכנזי שנעצר ביוון בשל זיהוי שגוי.

לפי המספרים שהתפרסמו ב׳ווינט׳, המדינות המובילות במעצרים: רוסיה (58), ארה"ב (50), גרמניה (16), אוקראינה (15), צרפת (10), גאורגיה (10), רומניה (10), טורקיה (9), הולנד (8) ותאילנד (7). סיבות המעצר מגוונות. יש שנעצרו בגלל סחר בחומרים אסורים, אחרים בעבירות הונאה ומרמה, ועוד רבים מאוד עצורים בגין תקיפה ואלימות פלילית ברמות שונות, או חשד לגניבה ושוד.

במשרד החוץ מצביעים על תופעה חדשה במסגרתה ישראלים מסתבכים לאחר שטסו עם דרכון זר. הבעיה: מבחינת המדינות הם לא אזרחים ישראלים. "היה לנו מקרה מפורסם באבו-דאבי שאזרח ישראלי היה עצור חצי שנה עם דרכון פורטוגלי", סיפר סיסו. "האמירתים סירבו לאפשר לישראל להתערב".

במשרד מספרים כי חששו גם מהגעת חסידי ברסלב לאומן שבאוקראינה בזמן מלחמה. בסך הכל הגיעו 30 אלף ישראלים, ואנשי משרד החוץ הנפיקו 36 מסמכי נסיעה לישראלים שאיבדו את המסמכים שלהם. היה אירוע חריג אחד של אדם שנפטר, כולם נכנסו לאוקראינה דרך רומניה ומולדובה.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך