כוכב הנופש

חדשות

בית כנסת מתקופת בית שני

מתקופת בית שני: בית כנסת נוסף נחשף במגדל

בסמוך לאזור הכניסה ליישוב מגדל ובקרבת חוף הכינרת נמצאו שרידי בית כנסת נדירים מתקופת בית שני | החפירות מתבצעות במסגרת הרחבת הכביש ויונגשו לציבור הרחב.

בית כנסת בן כ-2000 שנים מתקופת בית שני נחשף בימים אלה במגדל. ישוב יהודי גדול מימי בית שני, ששימש כבסיסו העיקרי של יוסף בן מתתיהו במלחמתו ברומאים בגליל בימי המרד הגדול. זהו בית הכנסת השני מתקופה זו שנחשף במגדל, והמקרה הראשון שנחשף עד כה לקיומם של שני בתי כנסת ביישוב כלשהו מתקופת בית שני, תקופה שבה בית המקדש בירושלים עדיין עומד על תילו.

 

"חשיפתו של בית כנסת שני בישוב הגלילי שופך אור על חיי החברה והדת של היהודים בגליל בתקופה זו ומעיד על הצורך במבנה מיוחד ללימוד וקריאה בתורה ולהתכנסות חברתית. גילויו של בית הכנסת החדש במגדל, על ממצאיו הרבים, כגון נרות חרס, קערות זכוכית עשויות בתבנית, מטבעות וכלי האבן ששמשו לטהרה, מעיד על הקשר של יהודי מגדל עם ירושלים ובית המקדש", אמרה דינה אבשלום גורני מאוניברסיטת חיפה, שותפה לניהול החפירות.

 

החפירות הארכיאולוגיות באתר נערכות על ידי חברת י.ג ארכיאולוגיה חוזית בע"מ בראשות ד"ר יהודה גוברין ובחסות מדעית של המכון לארכיאולוגיה ע"ש זינמן באוניברסיטת חיפה. החפירה מתבצעת במסגרת מכרז של חברת נתיבי ישראל כחפירת הצלה לצורך הרחבת כביש 90 (צומת מגדל).

מגדל, שוכנת בצידה הצפוני מערבי של הכינרת, הייתה לפני כ-2000 שנה ישוב יהודי גדול, כשבתקופת חורבן בית שני היא שמשה כבסיסו העיקרי של יוסף בן מתתיהו במלחמתו ברומאים בגליל.   במקום נמצאות פינות חן ומסלולי טיול קצרים בקרבת חוף הכינרת.

(צילום: אוניברסיטת חיפה)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך