כוכב הנופש

חדשות

ספינות דייג נתפסו

ד"ר פלג אסטרחן חקר ימים ואגמים, המעבדה לחקר הכנרת

ספינות דייג נתפסו

ספינות דייג נתפסו בפעילות מנוגדת לחוק

שתי ספינות מכמורת שדגו בניגוד לחוק באזור עכו נתפסו על ידי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים במידה והם פעלו בזדון בניגוד לחוק יוגשו נגדם כתבי אישום

פקחי היחידה הימית של רשות הטבע והגנים תפסו השבוע במסגרת פעילות פיקוח יזומה שהחלה בשעות הלילה בעקבות מידע מודיעיני, שתי ספינות מכמורת שגררו רשת דיג ודגו דגים בניגוד לחוק,  מערבית לחופי עכו.

כידוע, דייג באמצעות ספינות מכמורת אסור על פי חוק מצפון לדור נחשולים ועד הגבול עם לבנון, והספינות דגו בלב האזור האסור. המקומות האסורים לדייג באמצעות רשתות מוגדרים ברובם כאזורי שמורות טבע ימיות.

עם תפיסת הספינות, נחקרו מפעיליהן ביחידה הימית של רשות הטבע והגנים, המופקדת על הפיקוח על הדיג בישראל מטעם אגף הדיג במשרד החקלאות, שם פועלים למצות עימם את הדין.

ברשות הטבע והגנים מציינים כי דייג באמצעות ספינות מכמורת במסגרתו גוררים רשת על קרקעית הים, הפוגע בתשתית הפיזית של בית הגידול ולוכדת את בעלי החיים המצויים בתוכה ועליה, כולל מיני בעלי חיים שאינם דגים, דגים שאין להם כל ערך מסחרי ומינים המוגנים בחוק.  על כן חלות הגבלות על שיטת דיג זו בהתאם לאזור, לעומק ולסוג הקרקעית.

בתוך כך, בשעות הצהרים של יום  רביעי אותרה ונמשתה מהמים "רשת רפאים" (רשת שננטשה בידי דייגים במים) באזור הבטיחה שבצפון הכינרת, צוות של פקחי רשות הטבע והגנים יחד עם אנשי המכון לחקר ימים ואגמים שהוציאו את הרשת הארוכה מהמים מצאו ברשת דגים רבים שמתו וכן מספר קורמורנים שנלכדו גם הם ברשת ומתו. הקורמורנים הם ערך טבע מוגן ואזור הבטיחה הוכרז כשמורת טבע לפני למעלה משנה.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך