כוכב הנופש

חדשות

ספינת פיקוח חדשה בים סוף תמנע את הזיהום

צילום: רשות הטבע והגנים

ספינת פיקוח חדשה בים סוף תמנע את הזיהום

הכירו את אֱדוֹם: רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה חנכו ספינת פיקוח חדשה במפרץ אילת. בטקס ההשקה השתתפו רעיה שורקי, מנכ"לית רשות הטבע והגנים, יצחק (בנדה) בן-דוד, סמנכ"ל בכיר פיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה וגורמים נוספים מהמשרד ומרשות הטבע והגנים.

 

רשות הטבע והגנים והמשרד להגנת הסביבה חנכו ביום שלישי שעבר, בטקס רשמי ספינת פיקוח חדשה במפרץ אילת. רכישת הספינה והפעלתה במפרץ אילת תתרום למוכנות של המשרד להגנת הסביבה ורשות הטבע והגנים בטיפול ומניעה של זיהומי ים בשמן בפרט וזיהומים נוספים בכלל.

כמו כן, תשרת הספינה את רשות הטבע והגנים לפעילויות פיקוח על הדייג, עליו היא אמונה מטעם משרד החקלאות, ושמירה על ערכי הטבע במפרץ באילת לרבות פיקוח בסביבת שמורות חוף האלמוגים והחוף הדרומי. בזכות גודלה וכוחה היא יכולה לגרור חוסם זיהום ים, ובכך לתת סיוע ומענה גם במקרים של אירועי זיהום ים, המטופלים באחריות של המשרד להגנת הסביבה, שהשתתף גם במימונה של הספינה.

בטקס ההשקה השתתפו רעיה שורקי, מנכ"לית רשות הטבע והגנים, יצחק (בנדה) בן-דוד, סמנכ"ל בכיר פיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה וגורמים נוספים מהמשרד ומרשות הטבע והגנים.

הספינה החדשה, מתוצרת הולנד, מצוידת בשני מנועים ואורכה כ-9 מטרים. יתרונה הוא ביכולתה לשאת צוות גדול יותר וכן ציוד צלילה ואמצעים הנדרשים לפעילויות הפיקוח, האכיפה ושמירת הטבע השוטפות של רשות הטבע והגנים בסביבה הימית במפרץ אילת. כמו כן היא מצוידת באמצעים טכנולוגים מתקדמים ומאפשרת שייט גם בשעות החשכה ותנאי ים קשים יותר.

לדברי יצחק (בנדה) בן-דוד, סמנכ"ל בכיר פיקוח ואכיפה במשרד להגנת הסביבה: "מפרץ אילת הוא נכס לאומי, עליו עלינו לשמור ולהגן בכל מחיר. הספינה החדשה תתרום למוכנות שלנו לטיפול באירועי זיהום ים בשמן, ותאפשר מתן מענה נוסף לאירועי זיהום במפרץ אילת. אירועי זיהום ים בשמן התרחשו בעבר, ובמציאות שבה קיים שימוש בדלקים פוסיליים ושינוע שלהם בים ובנמלים, אירועים אלו הם עניין של זמן, ועלינו להיות מוכנים לכל תרחיש".

לדברי אסף הברי, מנהל מרחב אילת ברשות הטבע והגנים: "מפרץ אילת עשיר ומגוון בערכי טבע ייחודיים ומרהיבים שיש וחשוב לשמור עליהן יחד עם שמירה על משאב הדגה על פי פקודת הדייג. הספינה החדשה תסייע לרשות הטבע והגנים במשימות חשובות אלו, המחייבות נוכחות נרחבת כמעט מסביב לשעון בסביבה הימית במפרץ אילת מעל ומתחת למים. זאת בנוסף לפעילויות הפיקוח והאכיפה בסביבה החופית".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך