כוכב הנופש

חדשות

עגל ראם נולד בשמורה

ראמים. צילום: אורן עמית, רט"ג

עגל ראם נולד בשמורה

הצלחה לפרויקט ההשבה: עגל ראם נולד בשמורה

בשורה טובה לפרויקט השבת בעלי החיים הנכחדים לטבע: בשמורת חי בר יטבתה נולד בשבוע שעבר עגל ראם לבן באזור המיועד לשמירה על המין הנדיר. | בהמשך, עתיד הראם הצעיר להיות משוחרר לטבע.

עגל ראם לבן חדש נולד בשבוע שעבר בשמורת הטבע חי בר יוטבתה והצטרף לאוכלוסיית הראמים בדרום. הוא יגדל בשמורה בשאיפה כשיגדל ישוחרר לטבע הפתוח באזור הדרום.  הראם הלבן הוא פרסתן (מפריס פרסה) מעלה גרה, גדול שנעלם מנוף ישראל לפני כחמישים שנה והושב חזרה לטבע עשרות שנים לאחר מכן.

הראם הוא בעל חיים מדברי שמותאם לתנאי המדבר הקיצוניים ויכול לשרוד ימים רבים מבלי לשתות מים. הוא משנה את ההתנהגות שלו לפי עונות השנה והטמפרטורה ביום ויכול להתקיים גם מתפריט מזון דל. הראם תלוי במזונו בעצי השיטה וניזון מהעלים, פרחים ותרמילים של העצים ונמצא שישנם יחסי גומלין בין שני המינים בכך שהראם מפיץ את הזרעים של עצי השיטה משפר את יכולת הנביטה שלהם.

בעבר הראם היה נפוץ במדבריות של חצי האי ערב אך הכניסה של נשק חם וכלי רכב ממונעים הובילה להכחדתו מהטבע בעולם. לפני הכחדתו הסופית מהטבע נאספו מספר פרטים והוחזקו בתנאים מיוחדים בשבי לצורך השבות עתידיות לטבע.

כיום מעריכים שישנם כ- 100 פרטים בטבע בישראל, בנוסף לראמים בגרעין הרבייה בחי בר יטבתה,  שרובם שוחררו על ידי רשות הטבע והגנים במספר השבות בנגב ובערבה וחלקם גם נולדו בטבע לפרטים בעדרים ששוחררו, דבר המעיד על הצלחה משמעותית של פעילות גרעין הרבייה.

אחד האתגרים העיקריים שקיימים כיום בשמירה על האוכלוסייה המשוחררת הוא ניטור האוכלוסייה. מדובר על מספר לא גדול של פרטים (כ-100 פרטים) בעדרים קטנים שמפוזרים על שטח מאוד גדול.  הפרטים שמשוחררים לטבע על ידי רשות הטבע והגנים מצויידים ברובם במשדר GPS הנותן מידע על מיקומם לאורך היממה במשך מספר חודשים.

המידע מאפשר לרשות הטבע והגנים לדעת על שרידות הפרטים לאחר השחרור, דפוסי התנועה ללמידת מקום חדש, התמקמות באזורי מחייה ושוטטות. כמו כן, על ידי שילוב של תצפית ויזואלית ניתן לדעת אם הראמים חברו לעדרים קיימים וללמוד מכך על דפוסי השוטטות של העדרים בבר.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פאר החורשות בתל אביב נפתח מחדש, תכנון הפארק כלל הליך שיתוף ציבור עם הקהילות
שביל הקיסר בהרי ירושלים, שחצה את כביש 375, הפך מסוכן עם עלייה בנפח התנועה
פארק החורשות בתל אביב-יפו, עבר שדרוגים משמעותיים שמטרתם להפוך את הביקור במקום לחוויה עוד
עיריית עפולה מקדמת בימים אלה באמצעות החברה הכלכלית פרויקט חדשני נוסף – פארק חבלים
מהפיכת הפארקים וגני המשחקים ממשיכה באילת והפעם עם פארק חדש בלב שכונת השחמון. אחרי
טיול ליד הבית: בריכת חורף ופארק חדש נפתח בשבוע שעבר בעיר חולון. עיריית חולון
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך