כוכב הנופש

חדשות

עגל ראם נולד בשמורה

ראמים. צילום: אורן עמית, רט"ג

עגל ראם נולד בשמורה

הצלחה לפרויקט ההשבה: עגל ראם נולד בשמורה

בשורה טובה לפרויקט השבת בעלי החיים הנכחדים לטבע: בשמורת חי בר יטבתה נולד בשבוע שעבר עגל ראם לבן באזור המיועד לשמירה על המין הנדיר. | בהמשך, עתיד הראם הצעיר להיות משוחרר לטבע.

עגל ראם לבן חדש נולד בשבוע שעבר בשמורת הטבע חי בר יוטבתה והצטרף לאוכלוסיית הראמים בדרום. הוא יגדל בשמורה בשאיפה כשיגדל ישוחרר לטבע הפתוח באזור הדרום.  הראם הלבן הוא פרסתן (מפריס פרסה) מעלה גרה, גדול שנעלם מנוף ישראל לפני כחמישים שנה והושב חזרה לטבע עשרות שנים לאחר מכן.

הראם הוא בעל חיים מדברי שמותאם לתנאי המדבר הקיצוניים ויכול לשרוד ימים רבים מבלי לשתות מים. הוא משנה את ההתנהגות שלו לפי עונות השנה והטמפרטורה ביום ויכול להתקיים גם מתפריט מזון דל. הראם תלוי במזונו בעצי השיטה וניזון מהעלים, פרחים ותרמילים של העצים ונמצא שישנם יחסי גומלין בין שני המינים בכך שהראם מפיץ את הזרעים של עצי השיטה משפר את יכולת הנביטה שלהם.

בעבר הראם היה נפוץ במדבריות של חצי האי ערב אך הכניסה של נשק חם וכלי רכב ממונעים הובילה להכחדתו מהטבע בעולם. לפני הכחדתו הסופית מהטבע נאספו מספר פרטים והוחזקו בתנאים מיוחדים בשבי לצורך השבות עתידיות לטבע.

כיום מעריכים שישנם כ- 100 פרטים בטבע בישראל, בנוסף לראמים בגרעין הרבייה בחי בר יטבתה,  שרובם שוחררו על ידי רשות הטבע והגנים במספר השבות בנגב ובערבה וחלקם גם נולדו בטבע לפרטים בעדרים ששוחררו, דבר המעיד על הצלחה משמעותית של פעילות גרעין הרבייה.

אחד האתגרים העיקריים שקיימים כיום בשמירה על האוכלוסייה המשוחררת הוא ניטור האוכלוסייה. מדובר על מספר לא גדול של פרטים (כ-100 פרטים) בעדרים קטנים שמפוזרים על שטח מאוד גדול.  הפרטים שמשוחררים לטבע על ידי רשות הטבע והגנים מצויידים ברובם במשדר GPS הנותן מידע על מיקומם לאורך היממה במשך מספר חודשים.

המידע מאפשר לרשות הטבע והגנים לדעת על שרידות הפרטים לאחר השחרור, דפוסי התנועה ללמידת מקום חדש, התמקמות באזורי מחייה ושוטטות. כמו כן, על ידי שילוב של תצפית ויזואלית ניתן לדעת אם הראמים חברו לעדרים קיימים וללמוד מכך על דפוסי השוטטות של העדרים בבר.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך