כוכב הנופש

חדשות

עופות דורסים שקעו בבריכת טיהור

עופות דורסים שקעו בבריכת טיהור

עופות דורסים ששקעו בבריכת טיהור מי שפכים שוחררו

פקחי רשות הטבע והגנים הצילו חמישה עופות דורסים נודדים ששקעו בבריכת טיהור מי שפכים בערבה ושחררו אותם חזרה לטבע. | מדובר בציפור ממין איית צרעים.

פקחי הערבה והחי בר יטבתה של רשות הטבע זיהו לפני מספר ימים במסגרת סיור פיקוח שוטף חמישה עופות דורסים ממין איית צרעים ששקעו בבוצה של בריכת חמצון לטיהור מי שפכים בערבה בלי יכולת להיחלץ ולעוף. עם הזיהוי פקחי רשות הטבע והגנים מיהרו לחלצם במבצע מורכב וזהיר במטרה  להצילם.

לאחר חילוצם מהבריכות העבירו אותם הפקחים לשמורת הטבע חי בר יטבתה הקרובה לבדיקה וטיפול על ידי צוות הפקחים והמטפלים המוסמך של השמורה שסיפק להם גם מזון מתאים במטרה לחזקם. כעבור מספר ימים מחילוצם ולאחר טיפול, השגחה ובדיקה גופנית שביצעו לאיות הצרעים, שיחררו פקחי רשות הטבע והגנים אותם חזרה לטבע לטובת המשך נדידתם לארצות אירופה.

איית הצרעים היא עוף דורס בגודל בינוני ממשפחת הניציים. איית הצרעים מקננת באירופה, חורפת באפריקה וחולפת בישראל. היא ניזונה בעיקר מזחלי דבורים וצרעות אבל גם מזוחלים, דו חיים ויונקים קטנים.

לדברי ערן גיסיס, פקח אזורי ערבה דרומית ברשות הטבע והגנים: "מיליוני עופות נמצאים עתה בתקופת הנדידה מאפריקה לאירופה  דרך ישראל ואיזור אילת והערבה בפרט, ועבורם זו נקודת מנוחה והתרעננות חשובה במסע הנדידה הארוך. לא אחת אנו נתקלים בעופות מותשים או פגועים במסלול נדידתם שנדרשים לסיוע וטיפול".

"אם לא היינו מגיעים בזמן לאיות הצרעים ששקעו בבוצה של הבריכות בלי יכולת להיחלץ הן ללא ספק היו מתות בייסורים. שמחים ומתרגשים שהצלחנו לסייע להן ולשחרר אותן חזרה לטבע. אנו קוראים לציבור הרחב לדווח לנו דרך מוקד רשות הטבע והגנים שמספרו *3639 ופעיל 24 שעות על כל חיית בר פצועה או במצוקה על מנת שנוכל לסייע לה ככל האפשר".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פאר החורשות בתל אביב נפתח מחדש, תכנון הפארק כלל הליך שיתוף ציבור עם הקהילות
שביל הקיסר בהרי ירושלים, שחצה את כביש 375, הפך מסוכן עם עלייה בנפח התנועה
פארק החורשות בתל אביב-יפו, עבר שדרוגים משמעותיים שמטרתם להפוך את הביקור במקום לחוויה עוד
עיריית עפולה מקדמת בימים אלה באמצעות החברה הכלכלית פרויקט חדשני נוסף – פארק חבלים
מהפיכת הפארקים וגני המשחקים ממשיכה באילת והפעם עם פארק חדש בלב שכונת השחמון. אחרי
טיול ליד הבית: בריכת חורף ופארק חדש נפתח בשבוע שעבר בעיר חולון. עיריית חולון
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך