כוכב הנופש

חדשות

פארק האגם הצפוני באור עקיבא נפתח

צילום: מור שקיפי לאטי לעיריית אור עקיבא

פארק האגם הצפוני באור עקיבא נפתח

‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות ענק, גני שעשועים ושטח אגם מרהיב וגדול המהווה פתרון לאגירת וניקוז מי גשמים בימי החורף.

 

פארק האיגום הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא, נפתח רשמית לתושבי השכונה וקהל הרחב בימים האחרונים. זאת לאחר שהחברה לפיתוח קיסריה והקבלנים סיימו את העבודות שנמשכו על פני מספר חודשים. כעת, עם השלמת כל האישורים, התקבל הפארק בידי העירייה וכאמור – נפתח רשמית.

הפארק החדש, שבעצם מחולק לשני שטחים שונים בפועל, כולל טיילת חדשה, מדשאות, צמחייה מיוחדת, מתקני משחקים לצעירים מחד וטריבונת ענק ושטח איגום (אגם) רחב ידיים מאידך.

מאחורי פארק האיגום עומדת מחשבה נוספת מלבד נוף אורבני בשכונה. בעבר, אזור שכונת אור ים היה שטח פתוח שכלל צמחייה עבותה – עצים, שיחים, צמחים, פרחים ועוד. בנוסף, בימי החורף, השטח הגדול היה מנקז אליו מי גשמים מכל המרחב מסביב – לשטח הספציפי הזה בדרום אור עקיבא.

עם ההחלטה לבנות במקום שכונה חדשה, התבקשו מתכנניה להציע פתרונות לאגירת מי הגשמים והנגר שמגיע לאזור זה כאמור – מידי שנה בחורף. על מנת לאפשר חיים בשטח, היה צורך לקבע שני קולטני מים גדולים אשר ישתלבו עם המרקם השכונתי ויאפשרו למים להיאסף ולחלחל לאדמה, מבלי לפגוע בחיי היום יום של התושבים.

על כן, קבעו המתכננים שני אגמים – האחד בצפון השכונה והשני בדרומה, על מנת שיקלטו וינקזו את מי הגשמים בחורפים. כך נולד לו פארק האיגום הצפוני ובהמשך יבנה האיגום הדרומי.

מהנדס עיריית אור עקיבא, עדי גיא, מציין כי "שכונת אור ים מתוכננת כשכונה ירוקה וברת קיימא. זאת אחת השכונות הראשונות במדינת ישראל שמי הגשמים יוחזרו לקרקע (מי תהום) ולא יזרקו לים, באמצעות תכנון שצ"פ מרכזי, סוג של ואדי שרץ לאורך כל השכונה ומוביל את המים לשני אגמים בקצוות. אחד מהם הוא כאמור האיגום הצפוני".

בעירייה מוסיפים כי "בחורף, האיגום הזה צפוי להתמלא במים. עם זאת – בקיץ – האיגום הזה צפוי להתייבש. חשוב שיידעו שלא מדובר באגם שפעיל כל השנה, אלא בעיקר בימי החורף. על כן גידרנו את המקום, בכדי למנוע מאנשים להיכנס לאיגום בימי החורף – חשוב מאוד להקפיד על כך".

עוד מציינים בעירייה כי בעקבות תפקידו של האגם, חשוב לשמור עליו ובעיקר מבחינת התחתית שלו – שתהיה מלאה בחול. "מי שמגיע לביקור רואה שיש באגם חול על מנת שהמים יוכלו לחלחל פנימה אל הקרקע. בנוסף, במהלך החורף ישנה עלייה של מי גשמים מתוך הקרקעית עצמה, מי תהום, כחלק מהמערכת האקולוגית".

גם בנושא הצמחייה בסביבת האיגום – הושקעה מחשבה. מדובר בצמחים אשר מסוגלים להתמודד עם כמויות גדולות של מים, זאת על מנת שיוכלו להשתלב במתחם.

"כלל האישורים של יועץ בטיחות ויועץ נגישות לפארק התקבלו ממש לאחרונה, גם למתקנים וגם לאיגום. אנו מקווים שהתושבים מאור ים ומאור עקיבא בכלל יגיעו לפארק, ייהנו ויבלו, וכמובן ישמרו עליו נקי ובטיחותי".

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך