כוכב הנופש

חדשות

פגעו בשמורה והסתבכו: הקנס הכבד של הדייגים

תיעוד הדיג: רשות הטבע והגנים

פגעו בשמורה והסתבכו: הקנס הכבד של הדייגים

קנסות כספיים מצטברים על סך 16,000 ש"ח ומאסר על תנאי לשני דייגים בשמורת הטבע הימית ראש הנקרה. השניים עסקו בדיג לא חוקי באזור ללא היתר. רשות הטבע והגנים: "פגעו בשמורה, בערכי טבע מוגנים והחזיקו ערכי טבע מוגנים".

 

בהמשך לפעילות אכיפה וכתב אישום שהוגש על ידי רשות הטבע והגנים כנגד שני תושבי הצפון גזר באחרונה בית משפט השלום בחיפה על שני תושבי הצפון קנסות כספיים מצטברים על סך  16,000 ש"ח ומאסר על תנאי ל-3 חודשים יחד עם התחייבות להימנע מעיסוק בפעילות דומה למשך 3 שנים.

על פי כתב האישום, לפני כמעט 4 שנים, השניים נכנסו לשמורה טבע ימית ראש הנקרה על אופנוע ים ועסקו בדייג לא חוקי של דגים המוגדרים כערכי טבע מוגנים בסמוך לאי נחליאלי. השניים עשו זאת באמצעות ציוד דיג ודגו 3 דגים מסוג דוקרנית אדומה המוכרת בשם לוקוס.

על פי כתב האישום עם סיום הדיג הפליגו הנאשמים לאזור מדרון ההורדה של כלי השייט הנמצא מדרום לשמורה, אחד הנאשמים ירד לחוף, שם המתין לו רכב אליו הייתה רתומה עגלה לגרירת אופנוע ים ואילו הנאשם השני המשיך להפליג לכיוון חוף הים הסמוך ועם הגיעו לחוף הוא ניסה להחביא את הדגים בחוף, כל זאת ללא היתר ובניגוד לחוק.

שי פרץ, תובע ראשי רשות הטבע והגנים:  "שמורת ראש הנקרה הינה שמורה ייחודית ובעלת ערכיות אקולוגית משמעותית. לדיג לא חוקי בשמורה זו השלכות קשות אפשריות וביניהן: הרס בתי גידול ימיים והפחתה משמעותית בשכיחות אוכלוסיות דגים וחסרי החוליות. בשנים האחרונות הוחמרה הענישה כלפי דייגים לא חוקים, בין היתר בזכות שילוב זרועות עם משרד החקלאות שבא לידי ביטוי גם בהגשת כתבי אישום משותפים. תקוותינו כי ענישה זאת אף תוביל להרתעה המיוחלת כלפי עבריינים סביבתיים פוטנציאלים".

בתוך כך נגזרו באחרונה על ידי בית המשפט השלום בחיפה שורה של פסקי דין אשר לצד הטלת קנסות גבוהים כללו גם את חילוט הציוד היקר של אמצעי הדיג. במסגרת זו באחד המקרים, על דייג שדג באופן לא חוקי והעלה גם סרטונים המעודדים דיג בשמורה, הוטל קנס של 16,000 ש"ח לצד רכיבי ענישה נוספים.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

שיתוף פעולה לשימור יער מיר שטח ירוק בצפון העיר, בין שכונות נווה יעקב ופסגת
הוועדה המחוזית בירושלים אישרה להפקדה את תוכנית בית טיילור פארק הטבע בירושלים בשכונת קרית
שביל חדש נפתח למבקרים בכרמל: דרך האש. השביל, המתפתל בנופו הירוק של הכרמל הפורח
שר האוצר, בצלאל סמוטריץ' והשרה לאיכות הסביבה עידית סילמן החליטו על השקעה של מיליונים
מערכת מסתור גדולה ביותר התגלתה בגליל. מערכת המסתור התגלתה בחפירה ארכיאולוגית של רשות העתיקות
אתר בני ברק המקראית שישחזר את ההיסטוריה המרתקת של בני ברק העתיקה, יוקם בפארק
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים
נופי הרקפת היא וילה מפוארת ומושקעת ברמה גבוהה המשתרעת על פני 450 מ"ר. הוילה כוללת 9 חדרים המתאימים לזוגות ומתאימה ל-30 נופשים.
טבריה
30 מיטות
9 חדרים
החל מ- 6000 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך