כוכב הנופש

חדשות

צלמים האכילו ציפור בר

צלמים האכילו ציפור בר

למרות חוסר הידע: צלמים שהאכילו ציפור בר – נקנסו

פקח שהבחין בצלמים שהאכילו ציפור נדירה בעת שצילמו אותה קנס כל אחד מהם בשבע מאוטת ושלושים שקלים | על פי החוק, אסור למטיילים להאכיל חיות בר, שכן הדבר עלול לגרום למותן, זאת למרות שהם אוכלות אותו מרצונן

בסוף השבוע האחרון, בזמן שמזג האוויר הקריר הזמין לא מעט מטיילים לצאת לטבע, בחניון נחל עמרם הסמוך לאילת, פקח של רשות הטבע והגנים הבחין בארבעה צלמים חובבים שתיעדו ציפור נדירה בשם ורדית סיני בזמן שהם מניחים פירורי לחם ליד אחד הסלעים כדי לתפוס אותה.

הפקח שהבחין בהם רשם לכל אחד דו"ח על סך 730 שקלים בגין האכלת חיות בר בניגוד לחוק. בסך הכל הם קיבלו דו"חות בגובה 2,920 שקלים. על אף טענתם של המטיילים שלא ידעו שאסור להאכיל את הציפורים ולא נתלו שלטים בשטח, הפקח לא ויתר להם והשאיר את הקנס.

על פי החוק, אסור למטיילים להאכיל חיות בר, שכן הדבר עלול לגרום למותן. בשנה האחרונה בלבד, פתחו פקחי רשות הטבע והגנים כ-3,000 תיקים נגד מטיילים, 300 מתוכם על כך שהאכילו חיות בר, כשכל מטייל שהפר את החוק נקנס כאמור בסכום של 730 שקלים.

ראש אגף הסברה ברשות הטבע והגנים, מזי מגנאג'י-מוסקוביץ', ציינה כי הרשות פועלת לאורך השנים בהסברה לציבור במטרה לצמצם את תופעת האכלת חיות בר: "אנשים רבים סבורים שחיות בר יודעות מה טוב להן, ואם הן אוכלות סימן שהאוכל מיטיב עימן. אחרים בטוחים שלחיות הבר חסר אוכל בטבע והמזון שהם מספקים לחיות מסייע להן לגדל את צאצאיהם בבטחה. אנשים חושבים גם שלא ניתן לשנות את התנהגותה של חיית הבר, אך מתברר שכל זה רחוק מהמציאות וחשוב להפריך את ההנחות המוטעות".

מגנאנג'י ציינה כי "מזון האדם לא מספק את צורכיהן וגם פוגע בהן מפני שחיות שונות רגישות למרכיבי מזון שונים, לכך מתווספת סכנה גם מאכילת אריזות מזון, ומאכילת שקיות, מגבונים וחומרים שונים אחרים שאינם מתעכלים. חומרים אלה עלולים לחסום את המעיים של חיות ולגרום למותן בייסורים".

(תמונת אילוסטרציה)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך