כוכב הנופש

חדשות

קטף פרחים מוגנים

קטף פרחים מוגנים

קטף פרחים מוגנים וספג עשרות אלפי שקלים כקנס

חקלאי שביצע לפני כמה שנים עבודות עפר בשטח בעל ייעוד חקלאי באזור השרון ופגע בפרחי בר מוגנים בניגוד להיתר החריג שניתן לו נקנס על ידי בית המשפט בסכום של כ-40 אלף שקלים

בית המשפט בנתניה הרשיע תושב היישוב קדימה בשרון בפגיעה בצמחים מוגנים על פי החוק שנמצאו בשטח חקלאי והטיל עליו קנס בסך 40 אלף שקל. למעשה, החלטה זו מעניקה גיבוי משפטי

לרשות הטבע והגנים, שאחראית בין היתר על הגנה על ערכי טבע מוגנים שנמצאים בשטחים חקלאיים וסובלים מפגיעות שונות.

על פי פסק הדין שכתבה השופטת הדס רוזנברג שיינרט, אותו חקלאי ביצע לפני שבע שנים עבודות עפר בשטח בעל ייעוד חקלאי באזור השרון הנמצא באחריותו ופגע בערכי טבע. העבודות הופסקו ומאוחר יותר ניתן לו היתר המאפשר ביצוע עבודות המותנה בתיאום מוקדם עם פקח רשות הטבע והגנים, סימון מדויק של השטח והצבת גדר.

חשוב לציין כי היתרים הכוללים פגיעה בערכי טבע ניתנים לעיתים לחקלאים, שחייבים לערוך עבודות פיתוח בחלקה שלהם אך הם נדרשים לפעול למזעור הפגיעה בתיאום עם פקח או לאפשר העתקת צמחים לאתרים אחרים.

החקלאי לא חידש את ההיתר לאחר שפג תוקפו, והחל לפני חמש שנים בביצוע עבודות חישוף של הקרקע ללא קיום תנאי ההיתר. רשות הטבע והגנים דרשה ממנו לעצור את העבודות. במקום לעצור הוא ערך עבודות נוספות בקרקע בשטח דרומי יותר. כתוצאה מפעולות אלו נפגעו צמחי בר.

אקולוג מטעם רשות הטבע ערך סיור בקרקע ומצא כי בשטח שבו היו בעבר כאלף צמחי המין הנדיר אירוס הארגמן, מאות חצבים וצבעוני ההרים – מינים מוגנים כולם – נעקר כל הצומח ונותר שדה חשוף. כמו כן נפגעו מינים נוספים האסורים לקטיפה.

השופטת קבעה שהחקלאי פגע בניגוד לחוק בערכי טבע מוגנים. "חלקו של הנאשם בביצוע העבירה הוא מלא והוא נושא באחריות ישירה לעבודות שבוצעו" אמרה בעת קביעת העונש לנאשם שעקר בשיטתיות צמחי ופרחי בר מוגנים.

(תמונת אילוסטרציה)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך