כוכב הנופש

חדשות

רכבל בת גלים חיפה

קריאה: להפוך את מפרץ בת גלים לשמורת טבע

קריאה: להפוך את מפרץ בת גלים לשמורת טבע. למנוע יוזמה עירונית להקמת מרינה בחוף בת גלים בחיפה קוראים חברי מועצת העיר להכריז על המקום כשמורת טבע. | "הקמת מעגנה בבת גלים, גם אם מדובר בחוף סלעי, היא נזק סביבתי אקולוגי משמעותי, בעיקר למגוון הביולוגי הקיים בריף״ כתבו.

חברי אופוזיציה בחיפה קוראים להכריז על מפרץ בת גלים כשמורת טבע כדי למנוע יוזמה עירונית להקמת מרינה בחוף זה. בהצעה לסדר שהגישו חברות המועצה נקש וגולן: “מפרץ בת גלים הוא תחילתו של מפרץ חיפה – המפרץ הטבעי הגדול היחיד בחופי ישראל. ריף בת גלים הוא החלק הרדוד של רכס כרמל התת ימי, שממשיך לעומק הים. הסיכונים הם עומס סירות דיג בטווח אפס מהחוף. ביום ובלילה, בשיטות חוקיות ולא חוקיות".

לדבריהן: "סירות הדיג מגיעות לבת גלים מכל רחבי האזור – מעגנת הקישון, עכו וג’סר א זרקא. מדובר בסכנה לצבי הים וסכנת חיים לכל ענפי הספורט הימי הלא ממונע. סיכון ממשי נוסף שאותו מקדמת ראש העירייה במוסדות התכנון ומבלי לקבל קודם לכן את עמדת הוועדה המקומית, הוא הקמת מרינה בבת גלים. במסגרת תמ”א 13/ב/3 למעגנות הועלתה הצעה להקמת מעגנה, הכוללת מרכז חינוך ימי המשרת את העיר והאזור, הנשען על חוף סלעי"

"למרבה הפליאה, ראש העירייה תומכת בהקמת מעגנה בחלופה זו, במקום לקדם מעגנה באזור שטח מופר במסגרת תוכנית חזית הים העירונית, ברציף הנמל המערבי, תוך הסבה של מתקן קיים. המשמעות של הקמת מעגנה בבת גלים, גם אם מדובר בחוף סלעי, היא נזק סביבתי אקולוגי משמעותי, בעיקר למגוון הביולוגי הקיים בריף״.

לפיכך, מציעות נקש וגולן כי מועצת העיר תנחה את מנהלת היחידה הסביבתית בעירייה לפעול להכנת תוכנית, המכריזה על שטח מפרץ בת גלים – הכולל את ריף בת גלים וראש כרמל, עד למכון לחקר הימים – כשמורת טבע.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כחלק מפעילות קק”ל לשפר את חוויית הביקור ביער מג’דל שמס, ובשבילי הטיול של עין
אטרקציה חדשה בקרית חיים: מסלול ספורט לאימוני נינג'ה בחינם. המתחם, נפתח בשבוע שעבר בין
ראש העיר ירושלים משה ליאון, חנך בשבוע שעבר את פארק קשאני בשכונת ארמון הנציב
מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך