כוכב הנופש

חדשות

שפעת העופות בלול בצפון

שפעת העופות בלול בצפון

שפעת העופות בלול בצפון: שמורות נסגרו; אלפי ציפורים מתו

חפ"ק של משרד החקלאות והגורמים הרלוונטיים פעלו השבוע בלולים בצפון בעקבות שפעת העופות שנחשפה במקום | עופות נודדים, עגורים ברובם, מתו בשמורת אגמון החולה כתוצאה מהנגיף | "הפגיעה הקשה ביותר בחיות בר מזה שנים"

 

עובדי משרד החקלאות עמלים מתחילת השבוע במושב מרגליות ובנאות גולן במטרה לבודד לולים נגועים בשפעת העופות, ולהשלים את הטיפול באירוע במושב בהקדם האפשרי כדי לא לסכן את התושבים ובעלי החיים שבקרבתם. לצד הטיפול של משרד החקלאות בחיות המשק (תרנגולות מטילות ותרנגולי הודו), אנשי המקצוע טיפלו בפגרי עופות הבר, בעיקר עגורים, באגמון החולה ובשמורה הסמוכה שנדבקו גם הם.

לפי החשד שעלה בתחקיר ההתפרצות, עולה כי המגדלים נמנעו מלדווח בזמן אמת על תמותה גוברת של עופות בלולים, מה שגרם להתפשטות משמעותית של המחלה עד להגעת צוותים של המשרד. באחד מהלולים נותרו 70 מטילות בחיים בלבד מתוך כ-2,000.

מאז תחילת השבוע פועלים צוותי משרד החקלאות ופיתוח הכפר במרגליות המונה 244 אלף תרנגולות מטילות בכ-60 מבני לולים, ובנאות גולן, שם כ-17 אלף תרנגולי הודו ב-5 מבני לולים. בשני האתרים נאסרה כניסה ויציאה של אזרחים ותושבים ממנו ואליו; שיווק הביצים מהלולים במרגליות ומתחנות המיון שקלטו חלק מהן נעצר כליל, בהתאם לנוהל. זאת, בשל החשש לחשיפה של בני אדם למחלה, ולהתפשטות נוספת שלה למוקדים נוספים.

במקביל, רשות הטבע והגנים מעדכנת כי בשל התרחבות המגיפה, תיסגר שמורת אגמון החולה למבקרים למשך חמישה ימים. ההחלטה על סגירת השמורה התקבלה בהמשך להערכת מצב שהתקיימה היום עם נציגי משרד הבריאות ומשרד החקלאות ובמטרה למנוע סיכון מיותר למבקרים באתר.

בתחילת השבוע נדבקה קבוצה של מטיילים שליטפה עגור חולה בשפעת, וכעת מעריכים כי אלפי עופות בר שנפגעו ומתו מהמחלה עד כה ועל פי היידוע מדובר במקרה הפגיעה הקשה ביותר בחיות בר מזה שנים.

(צילום: משרד החקלאות ופיתוח הכפר)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

פאר החורשות בתל אביב נפתח מחדש, תכנון הפארק כלל הליך שיתוף ציבור עם הקהילות
שביל הקיסר בהרי ירושלים, שחצה את כביש 375, הפך מסוכן עם עלייה בנפח התנועה
פארק החורשות בתל אביב-יפו, עבר שדרוגים משמעותיים שמטרתם להפוך את הביקור במקום לחוויה עוד
עיריית עפולה מקדמת בימים אלה באמצעות החברה הכלכלית פרויקט חדשני נוסף – פארק חבלים
מהפיכת הפארקים וגני המשחקים ממשיכה באילת והפעם עם פארק חדש בלב שכונת השחמון. אחרי
טיול ליד הבית: בריכת חורף ופארק חדש נפתח בשבוע שעבר בעיר חולון. עיריית חולון
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך