כוכב הנופש

חדשות

שר התיירות חיים כץ: אפעל לביטול גזרת המע"מ לתיירים

השר חיים כץ | משרד התיירות

שר התיירות חיים כץ: אפעל לביטול גזרת המע"מ לתיירים

שר התיירות חיים כץ הביע את התנגדותו ליוזמה לבטל את הפטור ממע"מ שניתן לתיירים על לינה במלון, השכרת רכב, הסעדה, הדרכה ועוד. "כל תייר מרוצה הופך לשגריר של ישראל", אמר כץ, והוסיף: "לא תהיה פוליטיקה במשרד".

 

שר התיירות חיים כץ הודיע בשבוע שעבר כי הוא מתנגד ליוזמת אגף התקציבים באוצר לבטל את הפטור ממע"מ שניתן לתיירים בישראל. כזכור, בשבוע שעבר נחשף כי במסגרת חוק ההסדרים, באוצר מעוניינים לבטל את הפטור ממע"מ שנהנים ממנו תיירים כיום על לינה בבית מלון, השכרת רכב, הסעדה, הדרכה, שירותים הניתנים על ידי סוכני תיירות, ושירותי תיירות מרפא. לטענת האוצר, הדבר יביא להקטנה של כ-1.6% בתיירות אך לתגמול מיסים של כמיליארד שקל.

באוצר מצדיקים את ביטול הפטור בכך שמדובר בהטבה חריגה שאינה נהוגה בעולם, והמדינה היחידה ב-OECD חוץ מישראל שיש בה את זה היא צ'ילה. יחד עם זאת, ביטול הפטור יעביר את ישראל לקיצון השני, ויהפוך את ישראל לאחת מהמדינות שמנהיגות את המע"מ הגבוה ביותר ב-OECD, כאשר רק הונגריה, צרפת, בריטניה ודנמרק מנהיגות מע"מ גבוה יותר. לפי דירוג הפורום העולמי הכלכלי (WEF) לשנת 2021, ישראל היא המדינה היקרה בעולם לתיירים.

לפי הודעת לשכת כץ, שר התיירות נפגש לפני זמן קצר עם לשכת התיאום של תעשיית התיירות בישראל והצהיר כי יפעל מול האוצר לביטול תוספת המע"מ המתוכננת לתיירים. השר כץ אמר כי "כל תייר מרוצה הופך לשגריר של ישראל. יש לנו אותן מטרות, אני רוצה לבנות משרד טוב וחזק יותר שיוכל לעזור להביא אליכם תיירים. אני מחויב להגדלת ההיצע ושיפור השירות לתייר. לא תהיה פוליטיקה במשרד, אני בטוח שביחד נביא הישגים".

מלבד סוגיית הפטור ממע"מ, באוצר מעוניינים להסדיר את סוגיית מיסוי דירות הנופש דירות שמושכרות למשך יותר מ-60 יום בשנה יוגדרו כבתי מלון מבחינת תשלום ארנונה. גם צעד זה צפוי להגדיל את מחיר הלינה לתיירים.

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

מסתיימות העבודות להקמת פארק משה ארנס ברמלה. הפארק הענק מוערך בעלות של מיליונים ומיועד
פארק חדש הגיע לעיר: עיריית רחובות תפתח את הפארק האתגרי החדש בשבוע הבא באירוע
בזמן ששטחי יערות רבים נפגעו בשריפות בצפון, נחנכה בנוף הגליל טיילת נוף של ארבעה
בשורה לחובבים: פארק רכיבה מיוחד בו הושקעו מיליוני שקלים נפתח בתל אביב. בפארק הושקעו
איגוד ערים כינרת ומינהל התכנון הציגו לציבור את תוכנית התמ"א להסדרת והמשך פיתוח שביל
הוועדה המקומית בתל אביב אישרה למתן תוקף תכנית שתביא לשיקום והשמשת מעגנת רידינג ההיסטורית
המומלצים שלנו
בשכונת שקד השקטה שוכנת לה וילת 'גינת וורדים' מרווחת ומהממת מוארת ומאווררת, 4 כיווני אויר, טובלת בירוק, בפרטיות מלאה.
ערד
17 מיטות
4 חדרים
החל מ- 2200 ש"ח
בלב היישוב קוממיות שוכן מתחם הנופש אתנחתא. המתחם כולל שלושה יחידות נפרדות לזוגות ומשפחות שיכולים לארח יחד 54 נפשות ב-10 חדרים שינה מתוכם 4 מתאימים לזוגות.
קוממיות
57 מיטות
5 חדרים
החל מ- 7000 ש"ח
בעיירה הצפונית יבניאל מחכה לכם וילת הנופש אחוזת דובדבן, הוילה המשתרעת על שטח של 600 מ"ר בנויה 120 מטר ומוקפת חצר גדולה עם בריכה. במקום 3 חדרי שינה סגורים + סלון, המקום מתאים ל- 9 נופשים עם אפשרות להוספת מזרונים ולולים.
יבניאל
9 מיטות
3 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
עתיקה קדישא הוא בית נופש מיוחד בעיר העתיקה בצפת. בית הנופש כולל 4 חדרי שינה לזוגות וחדר נוסף, 2 מתוך חדרי השינה כוללים יחידת הורים לנופש ופרטיות מושלמת. המתחם מתאים ל-12-20 נופשים.
צפת
12 מיטות
4 חדרים
החל מ- 3500 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
ממלכת צפת העתיקה הוא צימר בנוי 75 מטר המוקף חצר גדולה מסביב, בצימר חדר שינה אחד לזוגות + סלון, הצימר מתאים ל-8 נופשים + תינוק.
צפת
8 מיטות
1 חדרים
החל מ- 400 ש"ח

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך