כוכב הנופש

חדשות

תושבי נתניה עותרים

תושבים עותרים: העירייה פוגעת בחוף ובטבע

תושבי נתניה טוענים כי העירייה העניקה היתר בנייה למגרש חנייה ודרך גישה בחוף פולג לצורך מלונאות, לפני שהכינה תוכנית כוללת לאזור, הכוללת תסקיר השפעה על הסביבה. | העירייה: "עבודות הפיתוח מבוצעות כדין".

ביום חמישי הקרוב צפוי להתקיים דיון בבית המשפט המחוזי מרכז בלוד בנושא עתירה של פעילים מנתניה, שאליה הצטרפו החברה להגנת הטבע ועמותת אדם טבע ודין, נגד עיריית נתניה. בעיתון "כלכליסט" נכתב כי לטענת העותרים, העירייה מקדמת את תוכנית המלונות בחוף פולג שלא כדין ותוך פגיעה בלתי הפיכה במשאבי הטבע.

בעתירה נטען כי עיריית נתניה פועלת נגד סעיף 145 ב' בחוק התכנון והבנייה, שקובע כי היתר בנייה צריך להיות תואם תוכנית מפורטת. לדברי העותרים, העירייה פועלת "באופן דורסני", שכן היא הוציאה היתר בנייה בוועדת הרישוי למגרש חנייה ודרך גישה בחוף פולג, לפני שהכינה תוכנית כוללת לאזור, הכוללת תסקיר השפעה על הסביבה.

תוכנית הבנייה בחוף פולג, שטח בבעלות רמ"י, מתגלגלת במוסדות התכנון מאז סוף שנות ה-90. התוכנית המקורית כללה מגורים במקום שבו נמצאת כיום שכונת עיר ימים ובשמורת האירוסים, ומלונאות בחלק המערבי, על הים. בעבר, בעקבות התנגדות ציבורית לתוכנית, התקבלה, כפשרה שקיבלה תוקף של פסק דין, תוכנית חדשה שמאפשרת את בניית עיר ימים, מלונאות בחלק המערבי, ומונעת בנייה של מגורים על שמורת האירוסים.

מעיריית נתניה נמסר בתגובה ל"כלכליסט": "העירייה תגיב לבית המשפט, אך תוסיף כי עבודות הפיתוח מבוצעות כדין, ולצערנו מדובר בניסיון נוסף של העותרים אשר אינם משלימים עם תוכניות מאושרות, החלטות מוסדות התכנון ופסיקת ביהמ"ש המחוזי, שכבר דחה את טענותיהם בנוגע למתחם המלונאות ויישום הסכם הפשרה".

(בתמונה: אגמון פולג)

הוסף
תגובה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

בשבוע שעבר נפתח לציבור הטיילת בפארק החופי בתל אביב. הטיילת, שנמצאת בין חוף תל
סיטי פארק: פארק משחקים נוסף נחנך בנוף הגליל. מהעירייה נמסר כי "לצד הקמת הפארקים
עיריית רעננה במהלך נוסף לשדרוג פארק רעננה: משיקה שני מתחמי פעילות חדשים ברחבת הגלגיליות:
עיריית תל אביב השיקה פארק עירוני ירוק חדש בסמוך לתחנת הרידינג, ובסוף הטיילת המשתרע
‏נפתח רשמית פארק הבריכה הצפוני בשכונת אור ים באור עקיבא. הפארק כולל טיילת, מדשאות
הימנעו מכניסה למקומות שאינם מוכרזים – תמיד להגיע לשבילים מסומנים ומאושרים ע"י קק"ל וגורמים
המומלצים שלנו
צימר לזוגות בצפת במקום שני חדרי שינה מתוכם 1 מתאים לזוגות ועד 5 נופשים. אפשרות להשכרת דירה נוספת לבין הזמנים
צפת
5 מיטות
1 חדרים
החל מ- 500 ש"ח
על צלע ההר היא וילה בעיר צפת המשתרעת על 3 קומות. הוילה כוללת 4 חדרי שינה סגורים ומתאימה ל25 נופשים. מהמקום נשקף נוף מיוחד לכל האזור.
צפת
25 מיטות
4 חדרים
החל מ- 1500 ש"ח
בעיר טבריה ממתינה לכם אחוזת אהבת הים, דירה הכוללת 6 חדרי שינה מתוכם 5 סגורים, הדירה בנויה בשתי קומות ומתאימה ל12 נופשים.
טבריה
12 מיטות
5 חדרים
החל מ- 750 ש"ח
סוויטת ארגמן היא דירת נופש לזוגות ומשפחות בצפת העתיקה, הסוויטה כוללת 2 חדרי שינה לזוגות + סלון. המקום מתאים ל-9 נופשים + מזרון ו2 מיטות תינוק.
צפת
9 מיטות
2 חדרים
החל מ- 800 ש"ח
דירת נופש המשתרעת על 150 מ"ר מוקפת חצר בגודל זהה, בבית 6 חדרי שינה + סלון. הבית מתאים ל-15 נופשים + 10 מזרונים. מעליה דירת נופש נוספת הכוללת 2 חדרים + סלון ומתאימה ל-5 נופשים + מזרונים כפי הנדרש.
טבריה
20 מיטות
8 חדרים
מרגוע בגליל היא דירת נופש בעלת 4 חדרי שינה בחצור הגלילית. הדירה מתאימה למשפחות וקבוצות עד 12 נופשים.
חצור
12 מיטות
4 חדרים

תפריט נגישות

אצלנו הפרסום עובד

בעל צימר? מלא את הפרטים ואנו נדאג לפרסום הטוב ביותר עבורך